Kaleidoscope

Cirk La Putyka

CIRK LA PUTYKA

Maksim Komaro

Cirkusová expedice za čistou radostí.

KALEIDOSCOPE Šílené skoky na obřím teeterboardu, skupinové taneční choreografie, závěsná akrobacie i lety na trampolíně. Gag střídá trik a rytmická hudba, smích, hypnotické obrazy v kontrastu s letním nebem. Tradiční se potkává s moderním, ostřílení putykáři se mísí s mladou cirkusovou krví. Celkem osm akrobatů, herců a tanečníků v představení probleskuje podobně jako barevné střípky v krasohledu. Nemyslete. Otevřete oči, nastražte uši a nechte se pohltit křiklavou koláží umu a radosti. „Jak název napovídá, v nové show se soustředíme spíše na krásu formy, dynamiku a kouzlo okamžiku, než že bychom filozofovali o nesmrtelnosti brouka,“ říká o inscenaci finský režisér Maksim Komaro.

Novocirkusový soubor Cirk La Putyka po více než dvouměsíční nucené přestávce může zase hrát před diváky, což oslavil novou premiérou. Režie se ujal Maksim Komaro z Finska, který se však zkoušek i premiéry mohl zúčastnit jen virtuálně, pomocí kamer a monitoru. I přes ztížené podmínky vznikl Kaleidoscope, cirkusová expedice za čistou radostí, jak uvádí podtitul inscenace. Nevypráví tedy žádný příběh, ale je jednoduše přehlídkou akrobacie, tance i herectví. 

A jako se v klasickém krasohledu s každým otočením změní obraz, je představení Kaleidoscope stejně proměnlivé, dynamické a pestré. Taneční čísla střídají více i méně vtipné gagy a ani s akrobacií se nešetří. Duhové kostýmy Kristiny Záveské pak připomínají barevné střípky kaleidoskopu, čímž je barevnost celé inscenace ještě umocněna.
– SOŇA HANUŠOVÁ, kulturio.cz