Prefaby

Dominik Migač, Jakub Maksymov

MIR. THEATRE + PLATA COMPANY

Dominik Migač

PREFABY je autorská výtvarně zvuková inscenace, odehrávající se na umakartovém stole, volně variující motivy každodenního života v paneláku – symbolu splněného snu o moderním bydlení v zemích bývalého východního bloku. Pre-apokalyptická betonová idyla odehrávající se na půdorysu příběhů tří bezejmenných sousedů. O jejich křehké všednosti vypráví tento projekt nevšedními prostředky.

DOMINIK MIGAČ je herec a experimentátor v oblasti objektového a materiálního divadla. Jako tvůrce a performer na sebe upozornil již několik projekty, např. μSputnik. V současné době se věnuje divadlu Lampion. Jeho specialitou jsou malé loutky.

JAKUB MAKSYMOV je nezávislý divadelní režisér se zájmem o loutkové a objektové divadlo. Pravidelně spolupracuje s divadlem Lampion v Kladně a několika dalšími v České republice, na Slovensku a v Srbsku. Spolu s Dominikem Migačem jsou zakládajícími členy nezávislé divadelní skupiny Plata Company, v jejímž rámci vznikly inscenace jako Thousand Dozens, Thunder nebo Enter the three witches. Prefaby jsou jejich čtvrtým projektem.

PAN. WOMBAT je platforma pěti zvukových designérů a také přátel. Zaměřuje se především na alternativní scénu a podporuje mladé, nezávislé umělce. Cílem ateliéru není provádět jednoduchou zvukovou službu, ale společně s umělci posouvat své hranice, schopnosti a znalosti.