Taneční workshopy Pro ART

PROART COMPANY

16:30–18:00 improvizace + kontaktní improvizace
18:15–19:45 současný tanec
20:00–21:00 jóga

ProART Company „Zvolme umění jako prostředek komunikace. Naučme se promlouvat tělem v tanci, svým hlasem se dotknout pocitů druhého, herectvím odrážet sny a fantazie našich životů, ve fotografii zachycovat okamžiky a úlomky času, či namalovat radost z blízkosti druhého člověka. Chceme nabídnout mladým lidem možnost setkání a společného tvoření.“

Těžištěm práce ProART Company je snaha o hledání společných cest pro tanec, činohru a zpěv, snaha vytvářet širšímu spektru publika srozumitelná tanečně-divadelní představení. Pro ProART Company je typická tvorba zaměřená na vážnou hudbu, nadžánrové propojování a hledání nových vyjádření a konceptů pro již existující hudební či literární zadání, stejně jako tematika reagující na českou historii a aktuální společenské tendence.

Po úspěšném dubnovém hostování ProART Company na Moving Station v dubnu 2017 ji uvítáme podruhé, a to s novým představením Oneness (21.9., 20:00, Moving Station). Do programu zařazujeme také taneční workshopy pro veřejnost, které povedou profesionální tanečníci a lektoři účinkující ve zmiňovaném představení.