Postav na čaj!

CIRKUS MLEJN

Představení ve stylu nového cirkusu s názvem Postav na čaj! zavede beze slov diváky na sever, který je ještě chladnější a nehostinnější, než letošní středoevropská zima.


Režie: Eliška Brtnická a Jana Klimová

Dramaturgie a zvuk: Vít Neznal

Scéna a kostýmy: Marianna Stránská

Světla, foto: Vojtěch Brtnický

Hrají: Eliška Brtnická a Jana Klimová

Premiéra 20. února 2010

Délka představení: 50 min.

 

Postav na čaj! - Studentky katedry pantomimy na pražské HAMU, Eliška Brtnická a Jana Klimová, se pro svou absolventskou inscenaci nechaly inspirovat závěsnou a jevištní akrobacií a manipulací s předměty.  V představení uplatňují akrobacii na visuté hrazdě, balancování na kouli, žonglování. Představení ve stylu nového cirkusu zavede diváky beze slov na sever, který je ještě chladnější a nehostinnější než letošní středoevropská zima.

 

Příběh je prostý, jednoduše čitelný a zábavný. Odehrává se někde mimo náš čas i prostor, daleko na severu, na místě neobydleném lidmi. Na tomto Bohem zapomenutém severu žijí dvě komické bytosti, snad skutečné dívky (svým jednáním však připomínají spíše hašteřící se skřítky), které tráví dlouhou a tuhou zimu ukryté v teple domova čekáním. Akt čekání vystupuje z příběhu jako hlavní téma. Čas jako by se zastavil nebo plynul velmi pomalu. Díky tomu však mohou obě protagonistky rozehrát akční grotesku.

Veronika Štefanová, Divadelní noviny