Cataplace

IRINA ANDREEVA

Místo funguje jako katalyzátor řetězové reakce svědomí.

V divadelním prostoru Cataplace se setká člověk sám se sebou, bude sám sobě svědkem i soudcem. Hlavní hrdina utíká od minulosti. Je katapultován a přistane na místě, které ho ihned srdečně vítá. Okouzlen náhlým a vítaným komfortem je přesvědčen, že tu může zůstat a konečně si odpočinout. Ale záhy zjistí, že se místo ráje ocitnul v katakombách vlastní duše. Čas se tu zbláznil a chaoticky zhmotňuje všechny vnitřní katastrofy, na které by člověk nejraději zapomněl. Odsud nelze uniknout. Místo funguje jako katalyzátor řetězové reakce svědomí.
A člověk stojí před rozhodnutím, kterým směrem ten řetězec spustí.

Projekt je inspirován sochařským dílem Čestmíra Sušky a jeho výstavou RE:START v
prostorách DEPO2015.

Režie: Irina Andreeva
Autor výstavy RE:START: Čestmír Suška
Hrají: Balász Szitász, Vaclav Kovar, Dana Palatova, Zuzana Tokoly, Tereza
Hronikova, Michal Nagy, Ondrej Lidicky, Milan Sperling

Irina Andreeva
Vystudovala divadelní režii v ruském Čeljabinsku, poté se přestěhovala do St. Petersburgu, kde začala spolupracovat s divadelní skupinou DO-THEATRE. Připojila se ke skupině Derevo, s níž rok a půl spolupracovala v Praze. V roce 1993 s českým performerem Alešem Janákem založila skupinu fyzického divadla Teatr Novogo Fronta. Jejich práce se odvíjela z experimentů na poli mezi vztahem těla herce a prostoru, v němž se pohybuje. Se svými inscenacemi např. Vremja Durak nebo Fabrika Ljudi projela celou Evropu. Skupina se posléze usadila v Praze. Irina Andreeva začala poté vyučovat po celém světě – zabývá se vnitřním pohybem, pohybem emoce, paměti a jejich vnějšími projevy. Od roku 2002 pravidelně spolupracuje s berlínskou divadelní školou Die Etage. Účinkuje s Teatrem Novogo Fronta, ale spolupracuje i s dalšími divadly a skupinami v Česku (včetně pražského Národního divadla) i v zahraničí.

DEPO2015
DEPO2015 je jedním z udržitelných výstupů projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015. Bývalé depo plzeňských trolejbusů a autobusů se stalo živým prostorem, kde se podnikání a kultura zajímavě kombinují v inovativních řešeních. Srdcem projektu DEPO2015 je Centrum pro kreativní podnikání, které propojuje kulturu s byznysem a kreativními průmysly. Zajímavé industriální prostory umožňují neobvyklé prostorově i technologicky náročné umělecké činy z oblasti výtvarného umění i performing arts. DEPO2015 je také sídlem rezidenčního programu OPEN A.i.R., který nabízí českým umělcům možnost vycestovat do zahraničí a zároveň zve zahraniční kulturní scénu do Plzně.

ART Prometheus
Produkční společnost specializující se na pouliční divadlo, nový cirkus, fyzické divadlo a festivaly a akce ve veřejném prostoru. Společnost se specializuje na oblast divadelní produkce, producentství a kulturního managementu obecně.
Cílem práce společnosti ART Prometheus je poskytování alternativního prostoru v oblasti umění a jeho návaznosti na sociální sféru.

Produkce:
Lucia Šimašková ART Prometheus, 734445138, luca@artprometheus.cz