Búvaj

NA PERÓNĚ

Autorská inscenace o období, které přijde, když my tu už nebudeme.

Je stáří atributem času nebo synonymem senility? Divadelní koláž vystavěna na základě skutečných výpovědí klientů zařízení pro seniory, koláž smutno-směšných výjevů ze života. Kdo vlastně jsou ti staří lidé? Zdramatizovaná mozaika autentických výpovědí je vhledem do vrásčitého světa plného vybledlých vzpomínek, drobných životních útrap, zklamání, štěstí, chtíče, moči, moudrosti a malých milých nedorozumění.

Autor: NA PERÓNE, Ján Luterán
Účinkující: Peter Kočiš, Zuzana Psotková, Jana Wernerová, Michaela Domovcová a.h.
Odborná konzultantka: Petra Brandoburová
Choreografie: Anna Till /GER/
Hudba: Miroslav Tóth
Světlo: Dušan Kopčo
Zvuk a animace: Palko Matia
Režie: NA PERÓNE
Délka: 60 minut

Vznik inscenace byl podpořený z grantového programu města Košice, z veřejných zdrojů ji podpořil Fond na podporu umění.

NA PERÓNE je profesionální nezávislé divadlo, které v Košicích kontinuálně působí od roku 2005. Svoje umělecké spektrum postupně rozšířilo o performance, happeningy a rozmanité workshopové projekty, propojující různé druhy umění.

NA PERÓNE je autorské divadlo. Jde o kolektiv herců, kteří si důsledně udržují při společné tvorbě rovnocenné postavení, a to i s přizvanými režiséry a dalšími spolutvůrci. Tvůrčí tým se s každou inscenací proměňuje. V inscenacích souboru je také důsledně vyrovnáván pohyb a text.

Své aktivity NA PERÓNE neorientují jen na vlastní tvorbu. Divadlo pravidelně, už pátým rokem, realizuje projekt na podporu mladých autorů dramatických textů – “VEJK AP!” a je jedním ze zakládajících členů občanského sdružení ANTÉNA, jehož cílem je proměna vnímání současného umění na Slovensku, a aktivně se podílí na změně kulturní politiky na Slovensku.