->cs

NOVINKY

Off program: to nejzajímavější z oblasti alternativního divadla

Kromě zahraničních a domácích „kamenných" souborů nabídneme řadu netradičních a alternativních představení a akcí, které se odehrají v ulicích Plzně, v kavárně i například v bývalém pivovaru.

Letos tak do Plzně přijede soubor VOSTO5 s představením Pérák o mytickém superhrdinovi z doby nacistické okupace. Inspirující vyprávění o Pérákovi není jen generační hrou s historií. Jde o skutečnou divadelní podívanou, která kombinuje prvky bojových umění a extrémních sportů s poetikou autorského divadla a typického slovního humoru.

Soubor Boca Loca Lab v inscenaci Požár představí divadelní kroniku evropské společnosti přelomu 19. a 20. století. Pokrok, technika, politika, láska a dějiny vyjádřené přesně dávkovanými slovy, tóny, gesty a pohyby – jde o další originální divadelní kompozici režiséra Jiřího Adámka.

V inscenaci Mraky souboru Handa Gote pátrá choreografka Veronika Švábová prostřednictvím tance, zpěvu, projekcí a fotografií v dějinách vlastní rodiny po důležitých momentech i zdánlivých maličkostech.

Pražská DAMU přiveze do Plzně inscenaci režiséra Jiřího Havelky Já, hrdina, která je rekonstrukcí činů bratří Mašínů. Autorský projekt poskytuje maximálně objektivní prostředí pro rozřešení jednoduché, ale vyhrocené otázky: VRAH nebo HRDINA? Nic než fakta. Udělej si názor. A pak ho změň.

Molierův text Misantrop do současnosti převedl v originální inscenaci brněnský soubor Buranteatr. Tvůrci v ní pojmenovávají příznačné rysy současnosti.

Back to Bullerbyn je název první českoslovinské loutkové soap opery, kterou do Plzně přivezou soubory Športniky a LG Maribor. Vznikla volně na motivy knihy Astrid Lingrenové Děti z Bullerbynu a odpovídá na „vše, co jste kdy chtěli vědět o Bullerbynu a báli jste se zeptat."

Že se divadlo může odehrát i u kavárenského stolku, dokáže divadelní projekt Etiquette britského souboru Rotozaza. Jeho aktéry ale nejsou herci, ale zájemci z řad veřejnosti. Vždy na 30 minut od 10 do 18 hodin jedna dvojice usedne ke stolku a dle pokynů ze sluchátek sama pro sebe rozehraje příběh drobných situací. Již nyní je možné se hlásit a zažít si tento zajímavý pocit, kdy se z diváka stane herec. Zároveň se nebojte: nebudete v kavárně středem pozornosti. Přihlásit je možné se zde.

Další bohatý program tanečních, pohybových a multižánrových představení připravilo pro festival DIVADLO občanské sdružení Johan do prostor Moving Station. Vystoupí například Lenka Bartůňková, Lachende Bestien, VerteDance nebo Divadlo Archa.

UPOZORŇUJEME

Zahraniční představení - tlumočení nebo titulky
09.09.2019

Všechna zahraniční představení jsou buď tlumočena do češtiny nebo mají české titulky.

Představení a koncerty U branky zdarma
26.08.2019

Akrobacie na laně, komedie o funebrácích a koncerty - to vše v průběhu festivalu zdarma U branky. Program zde.

Předprodej již od 1. srpna, 9.00
27.07.2019

Vstupenky k dostání již od 1. srpna, 9.00 hodin.

VIDEO

NEWSLETTER

Chcete být pravidelně informováni o dění na festivalu Divadlo?

Přihlašte se k odběru našeho zpravodaje

© Festival Divadlo 2019
Facebook
RSS