NOVINKY

Divadelní workshopy v rámci festivalu

Novinkou 28. ročníku Mezinárodního festivalu Divadlo budou divadelní workshopy pro žáky a studenty regionálních škol. Pod vedením zkušených lektorek si mohou vyzkoušet, jak se tvoří divadlo, seznámit se s programem festivalu a nahlédnout do divadelního zákulisí. 

Doprovodný program pro školy bude probíhat v průběhu celého týdne od 7. do 11. září 2020. Každý den tak festival uvítá jednu třídu základní školy a jednu třídu střední školy či gymnázia na tříhodinový workshop. V rámci něj se účastníci pobaví o roli divadla v dnešním světě, seznámí se s procesem zkoušení včetně vlastní divadelní improvizace a zážitkovou formou prozkoumají základní pojmy a principy divadla. Součástí workshopů bude navíc i možnost nahlédnout do zákulisních prostor plzeňských divadel.

Workshopy povedou: Daniela von Vorst, předsedkyně Asociace divadelních lektorů, která v pražském Národním divadle v roce 2014 iniciovala tvůrčí dílny a semináře pro školy i veřejnost. Má několikaleté zkušenosti z německého prostředí, kde například tvořila projekt partnerství divadel a škol TUSCH-Hamburg. A divadelní lektorka Národního divadla moravskoslezského Tereza Strmisková, zakladatelka tamního Ateliéru pro děti a mládež.

Více informací a přihlášky na: martina.kavanova@ofelieproductions.cz