->cs

NOVINKY

Víkendové tipy

S jednou z nejvýraznějších současných inscenací na belgické scéně přijíždí do Plzně bruselský soubor Das Fräulein (Kompanie). Černá komedie Smutek režisérky a herečky Anne-Cécile Vandalem ironizuje módní vlnu severské depresivní krimi, ale zároveň se vyslovuje k nárůstu extremismu v evropské politice. Multimediální představení uvedené s úspěchem na festivalu v Avignonu zavádí diváky mezi svérázné obyvatele jednoho malého dánského ostrova. Sem přijíždí ambiciózní krajně pravicová politička, aby zahladila potenciálně skandální smrt své matky, již našli oběšenou na dánské vlajce uprostřed vsi. „Inscenace zajímavě využívá projekce nebo kamery, které odhalují vnitřky typicky severských domků, stojících přímo na scéně,” doplňuje dramaturg Michal Zahálka.

Smutek se hraje v sobotu 16. září od 19.30 a v neděli 17. září od 20.00 na Nové scéně.
Více info zde, vstupenky na 16. září zde, na 17. září zde. Videoukázku můžete zhlédnout nebo sdílet na https://vimeo.com/168897373.

V DEPO2015 se v sobotu 16.9. od 20:30 diváci dovědí Vše o mé matce. Navzdory svému titulu není polská inscenace adaptací oceňovaného filmu režiséra Pedro Almodóvara, podobně se ale stává poctou ženství a všem, kdo v ní hrají.I když text pojednává o vážných tématech jako je smrt, překvapí lehkostí a humorem. Hra získala sošku Božského komedianta za nejlepší inscenaci 9. ročníku Mezinárodního divadelního festival Božská komedie 2016 v Krakově.

Obě zahraniční představení jsou uváděna s českými titulky.

V neděli uvádí hlavní program několik českých incenací – Bludiště seznamů (BOCA LOCA LAB, Praha), Divokou kachnu Henrika Ibsena (KOMORNÍ SCÉNA ARÉNA, OSTRAVA) či beznadějně vyprodané Dejvické divadlo se hrou Vzkříšení. Vstupenky však jdou stále sehnat na Měsíc nad řekou Slováckého divadla uváděný v Depu. Údajně nejlepší divadelní hra českého klasika Fráni Šrámka má impresionistický i komediální ráz a zároveň klade existenciální otázky.

V prostoru U branky budou v pátek, sobotu a neděli zdarma přístupné krátké divadelní kousky a koncerty – 15.9. od 15 h a od 18 h italský klaun s Gumovou hlavou, v 17 hodin zahraje Jan Jiráň s kapelou Botafogo, v pátek a sobotu od 19 a 21 hodin pobaví diváky improvizovanou akrobatickou show italský „tulák“ Hobo. V sobotu od 20 hodin vystoupí U branky kapela Green Smatroll, zaměřená na ska.

UPOZORŇUJEME

Představení a koncerty U branky zdarma
20.08.2018

Pouliční představení a koncerty pro děti i dospělé: zdarma U branky po celou dobu festivalu. Více v sekci Program zde.

Udělejte si čas na DIVADLO!
07.05.2018

Těšíme se na Vás!


12. - 20. září 2018

Zahraniční představení s titulky
13.09.2017

Všechna zahraniční představení budou uváděna s českými titulky.

VIDEO

NEWSLETTER

Chcete být pravidelně informováni o dění na festivalu Divadlo?

Přihlašte se k odběru našeho zpravodaje

© Festival Divadlo 2018
Facebook
RSS