->cs

NOVINKY

První informace o letošním programu

Poprvé v České republice uvidíme práci jednoho z nejrespektovanějších režisérů dneška Krzysztofa Warlikowského s jeho opusem (A)pollonia. Tento čtyřhodinový kus, který se splétá z řady textů, pronikavou a podmanivou formou hovoří k  citlivému tématu polského vlastenectví i pojmu viny, oběti a hrdinství.

Maďarského mistra krutých obrazů dneška Kornéla Mundruczó s jeho Netopýrem, který vznikl na půdě polského divadla TR, můžeme obdivovat pro jeho přesnou a bolestivou sondu do lidské existence.

Z německého prostoru, z berlínské Schaubühne, přivezeme vytříbenou interpretaci klasiky Henrika Ibsena Nepřítel lidu v režii Thomase Ostermeiera, renomovaného režiséra, který spolu se svým scénografem Janem Pappelbaumem moderně zpracovává Ibsenovy hry s důrazem na jejich současný přesah a dramatické kvality.

Z dalekého Islandu přivezeme inscenaci Brim, z blízkého Slovenska nápady a energií sršící adaptaci Mistra a Markétky umístěnou v šapitó a ze Slovenského národního divadla inscenaci Michala Vajdičky Laskavé bohyně.

Domácí program mapuje současné tendence českého i moravského divadla a představuje tvorbu našich nejvýraznějších režisérů – Jana Mikuláška, Anny Petrželkové, Martina Františáka dua SKUTR a řady dalších.

Ojedinělá koncentrace toho, co si z divadla poslední doby nesmíte nechat ujít.

UPOZORŇUJEME

Zahraniční představení - tlumočení nebo titulky
09.09.2019

Všechna zahraniční představení jsou buď tlumočena do češtiny nebo mají české titulky.

Představení a koncerty U branky zdarma
26.08.2019

Akrobacie na laně, komedie o funebrácích a koncerty - to vše v průběhu festivalu zdarma U branky. Program zde.

Předprodej již od 1. srpna, 9.00
27.07.2019

Vstupenky k dostání již od 1. srpna, 9.00 hodin.

VIDEO

NEWSLETTER

Chcete být pravidelně informováni o dění na festivalu Divadlo?

Přihlašte se k odběru našeho zpravodaje

© Festival Divadlo 2019
Facebook
RSS