->cs

NOVINKY

Neděli zakončí Hamlet z německé Bochumi v režii Jana Klaty

Neděle začne v 11 hodin v Novém divadle s další z inscenací mladého režiséra Jiřího Havelky nazvané Regulace intimity, které vzniklo v Divadle Disk. Dvanáct herců DAMU připravilo otevřenou zpověď coby absolventskou inscenaci čtvrtého ročníku oboru alternativního a loutkového divadla.

Domácí soubor Divadla J. K. Tyla se představí divákům v 11 hodin ve Velkém divadle s adaptací Michalkovova filmu Unaveni sluncem, který v roce 1994 získal Hlavní cenu poroty na festivalu v Cannes a Oscara za scénář. Incenace vznikla v režii Natálie Deákové.

Slovinské národní divadlo z Mariboru přiveze v 15:30 do sálu Peklo aktuální zpracování filozofického, silně metaforického textu Ptačí sněm v režii Jerneje Lorenciho. Perský epos z 12. století ve zpracování dramatika a filmového scenáristy J.-C. Carrièra proslavila inscenace Petera Brooka z konce 70. let.

Hlavní část festivalu DIVADLO završí v 19 hodin v Novém divadle inscenace Hamleta, kterou do Plzně přiveze divadlo Schauspielhaus z německé Bochumi. Inscenace v režii jednoho z nejlepších polských tvůrců současnosti Jana Klaty čerpá z polských reálií v čase popřevratových změn a nastupujícího kapitalismu. “Vše s typickými prvky Klatovy režie – odkazy na popkulturu, hudbu, film a internet, ale i s vynikajícím herectvím celého souboru,” říká členka dramaturgické rady Dora Viceníková. Ducha Hamletova otce hraje představitel Hamleta z Klatovy slavné polské inscenace, uvedené ve gdaňských docích.

UPOZORŇUJEME

Představení a koncerty U branky zdarma
20.08.2018

Pouliční představení a koncerty pro děti i dospělé: zdarma U branky po celou dobu festivalu. Více v sekci Program zde.

Udělejte si čas na DIVADLO!
07.05.2018

Těšíme se na Vás!


12. - 20. září 2018

Zahraniční představení s titulky
13.09.2017

Všechna zahraniční představení budou uváděna s českými titulky.

VIDEO

NEWSLETTER

Chcete být pravidelně informováni o dění na festivalu Divadlo?

Přihlašte se k odběru našeho zpravodaje

© Festival Divadlo 2018
Facebook
RSS