->cs

> Úvodní strana / Historie

HISTORIE

PROGRAM 2008

10.09.2008


Česká republika

Chabal 008 - Čistá voda rozpomínání
Hlavní program

Plzeňská vodárna Na Homolce

10.09.2008


Bobo Jelčič, Česká republika
Na druhou stranu
Nataša Rajkovič – Bobo Jelčič
Hlavní program

Divadlo Alfa Plzeň od 92

10.09.2008


Divadlo Dagmar Karlovy Vary, Česká republika
Maršo vorijla
Hana Franková
Hlavní program

Nádraží Plzeň - Jižní Předměstí

10.09.2008


Atelier 212 Bělehrad, Srbsko
Vymírání
Dušan Spasojevič
Hlavní program

Velké divadlo Plzeň

10.09.2008


Městské divadlo Brno, Česká republika
Smrt Pavla I.
Dimitrij Serg. Merežkovskij
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

11.09.2008


Divadlo Archa o.p.s. Praha, Česká republika
Odcházení
Václav Havel
Hlavní program

Divadlo Archa Praha

11.09.2008


Divadlo Alfa Plzeň, Česká republika
Bártndžus
Petra Tejnorová
Hlavní program

Divadlo Alfa Plzeň od 92

11.09.2008


Sud Costa Occidentale Palermo, Itálie
Můj život
Emma Dante
Hlavní program

Velké divadlo Plzeň

12.09.2008


Divadlo Andreja Bagara Nitra, Slovensko
Statky zmätky
Jozef Gregor Tajovský
Hlavní program

Velké divadlo Plzeň

12.09.2008


Činoherní klub o.p.s. Praha, Česká republika
Hrdina západu (The Playboy of the Western World)
John Millington Synge
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

12.09.2008


Divadlo Archa o.p.s. Praha, Česká republika
Plačky
Martin Kukučka – Lukáš Trpišovský
Hlavní program

Divadlo Alfa Plzeň od 92

12.09.2008


Divadlo Archa o.p.s. Praha, Česká republika
Tanec přes plot pro každého jiný příběh
Jana Svobodová
Hlavní program

Nádraží Plzeň - Jižní Předměstí

12.09.2008


Tomáš Svoboda, Česká republika
Don Juan v posteli
Miroslav Djablik
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň - klub

13.09.2008


AMU DAMU DISK - Divadelní studio Praha, Česká republika
Paměť krajiny - Krajina paměti
Matěj Samec – Petra Tejnorová
Hlavní program

Nádraží Plzeň - Jižní Předměstí

13.09.2008


Divadlo bratří Formanů Praha, Česká republika
Obludárium
Ivan Arsenjev – Veronika Švábová – Petr Forman
Hlavní program

Nádvoří Plzeňského Prazdroje

13.09.2008


Pražské komorní divadlo Praha, Česká republika
Proces
Franz Kafka
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

13.09.2008


Slovensko narodno gledališče Ljubljana, Slovinsko
Edvard II.
Christopher Marlowe
Hlavní program

Velké divadlo Plzeň

13.09.2008


Národní divadlo Praha, Česká republika
Zítra se bude...
Aleš Březina – Jiří Nekvasil
Hlavní program

Divadlo Alfa Plzeň od 92

14.09.2008


Csokonai Színház Debrecen, Maďarsko
Ostrovskij. Bouře. Posmrtně.
Alexandr N. Ostrovskij
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

14.09.2008


Divadlo J. K. Tyla Plzeň, Česká republika
Její pastorkyňa
Leoš Janáček
Hlavní program

Velké divadlo Plzeň

14.09.2008


Česká republika

Visegrádské a jihoevropské divadlo v EU
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň - klub

14.09.2008


Alfred ve dvoře v produkci MOTUS Praha, Česká republika
Titán
Marta Trpišovská – Michael Vodenka
Hlavní program

Nádraží Plzeň - Jižní Předměstí

14.09.2008


Divadelní společnost Petra Bezruče Ostrava, Česká republika
Evžen Oněgin
Alexandr Serg. Puškin
Hlavní program

Divadlo Alfa Plzeň od 92

15.09.2008


Divadlo v Dlouhé Praha, Česká republika
Oněgin byl Rusák
Irena Dousková
Hlavní program

Velké divadlo Plzeň

16.09.2008


Dejvické divadlo Praha, Česká republika
Černá díra
Doyle Doubt
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

17.09.2008


Činoherní klub o.p.s. Praha, Česká republika
Ivanov
Anton Pavlovič Čechov
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

18.09.2008


Divadlo Ungelt Praha, Česká republika
Ledňáček
William Douglas Home
Hlavní program

Divadlo Alfa Plzeň od 92

18.09.2008


Divadlo Na zábradlí Praha, Česká republika
Sarabanda
Ingmar Bergman
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň



Historie festivalu

V průběhu předcházejících ročníků se z DIVADLA stal jeden z nejvýznamnějších mezinárodních divadelních festivalů v České republice, na němž se dosud prezentovalo na 120 souborů z šestnácti zemí světa.

Objevují se zde inscenace velkých i malých, tradičních i experimentálních scén, a to inscenace „lehké" i „těžké". Na programu je pravidelně činohra, opera, pohybové i loutkové divadlo a další divadelní formy.

Festival se setkává se širokým ohlasem v českém i zahraničním tisku. V roce 2005 o něm bylo publikováno v českém tisku celkem 146 článků. Několikrát se stal místem setkání významných osobností (zejména ve spolupráci s PEN klubem uskutečněná beseda za účasti Ronalda Harwooda, Václava Havla, Arthura Millera a Toma Stopparda).

Na festivalu se dosud prezentovaly tyto zahraniční a české soubory:

z Brazílie Caixa de Imagens Sao Paulo; z Dánska Antena Theatre Company (Helene Kvint s Petrem Krušelnickým/ČR); z Francie Ballatum Theatre,  Cahin Caha, Compagnie Philippe Genty, Que-Cir-Que, Voliére Dromesko; z Itálie Compagnia Pippo Delbono, Silence Teatro; z Japonska Ryuzo Fukuhara; z Litvy  Audronis Liuga Production, Kauno Jaunimo Kamerinis Teatras, Life, Oskaras Koršunovas Theatre, Meno Fortas, z Lotyšska Nové Rižské divadlo, z Maďarska Bárka Színház, Béla Pintér a spol., Budapesti Kamaraszínház Tivoli, Budapešťské loutkové divadlo, Jozséf Kátona Színház Budapest, Krétakör Színház Budapest a Radnóti Színház; z Německa Hermann Ibach, Junges Landes Theater Bayern, Laborlavache, Papierentheater Norimberk, Sasha Waltz & Guests, Volksbühne Berlin v koprodukci s Deutsches Schauspielhaus Hamburg; z Norska Nationaltheatret Oslo; z Nizozemí Toneelgroep Amsterdam, Warner and Consorten; z Polska Teatr ósmego dnia, Teatr Jana Kochanowskiego w Opolu, Teatr Piesńi Kozla, Teatr Polski Wroclaw, Teatr Rozmaitosci Warszawa, Teatr Willama Horzycu Toruň, Teatr Wybrzeze Gdaňsk; z Rakouska Burgtheater Vídeň, Irrwisch, Mnozil Brass; z Rumunska Teatrul National Cluj Napoca; z Ruska Alexandrinskij Těatr St. Petěrburg, Jevgenij Griškovec, Omskij akademičeskij těatr dramy, Těatr Lensověta Sankt Peterburg, Těatr Na Litejnom St. Petěrburg, Těatr Satirikon, Těatr Na Taganke Moskva, Mejercholdovo umělecké centrum, Tieň opery Moskva; ze Slovenska Divadlo Aréna, Divadlo Astorka – Korzo´90, GUnaGU, Radošinské naivné divadlo, Slovenské komorné divadlo Martin, Slovenské národné divadlo, Stoka, Štúdio L+S, VŠMU; ze Slovinska Mestno Gledališče Ljubljansko, Slovinsko Narodno Gedališče Ljubljan; ze Švýcarska Philippe Olza, Philipp Schenker, Rimini Protokoll + Theater Basel; z USA Mabou Mines, Wilma Theater; z Velké Británie Cheek by Jowl, The Royal National Theatre London, Theatre Cryptic, Spymonkey, Steven Berkoff, The Natural Theatre a Out of Joint 

Českou republiku
dosud zastupovala tato divadla: Alfred ve dvoře, ANPU Praha, A-studio Rubín, Bílé divadlo Ostrava, Buchty a loutky, Činoherní klub Praha, Činoherní studio, DAMU Praha, Divadlo Husa na provázku, Dejvické divadlo, Divadlo Járy Cimrmana, Divadlo Alfa, Divadlo DRAK, Divadlo J.K.Tyla, Divadlo Komedie, Divadlo loutek Ostrava, Divadlo na Vinohradech, Divadlo Na zábradlí, Divadlo pod Palmovkou, Divadlo VOSTO5, Divadelní společnost Petra Bezruče, Divadlo Rokoko, Divadlo v Dlouhé, Divadlo v Řeznické, Divadlo v 7 a půl, HaDivadlo, Farma v jeskyni,  HAMU – katedra nonverbálního divadla, Jihočeské divadlo České Budějovice, Klicperovo divadlo Hradec Králové, Komorní scéna Aréna, Kvelb, Městské divadlo v Brně, Městské divadlo Karlovy Vary, Misery Loves Company, Naivní divadlo Liberec, Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, Národní divadlo v Praze,Národní divadlo v Brně, Studio Ypsilon.

NEWSLETTER

Chcete být pravidelně informováni o dění na festivalu Divadlo?

Přihlašte se k odběru našeho zpravodaje

© Festival Divadlo 2018
Facebook
RSS