->cs

> Úvodní strana / Historie

HISTORIE

PROGRAM 2007

11.09.2007


Compagnie Cahin Caha, Francie
Uvězněný Moby
Gulko
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

11.09.2007


Teatrul National Cluj Napoca, Rumunsko
Očištění
Sarah Kane
Hlavní program

Velké divadlo Plzeň

12.09.2007


Divadlo J. K. Tyla Plzeň, Česká republika
Zahrada
Zbyněk Matějů
Hlavní program

Velké divadlo Plzeň

12.09.2007


Komorní scéna Aréna Ostrava, Česká republika
Racek
Anton Pavlovič Čechov
Hlavní program

Divadlo Alfa Plzeň od 92

12.09.2007


Theater Basel, Švýcarsko
Mnemopark - A Mini Train World
Rimini Protokoll
Hlavní program

Sál Sokol Plzeň

12.09.2007


Divadlo Letí Praha, Česká republika
Praha letí
Marián Amsler
Hlavní program

Most milénia

13.09.2007


Second hand Women / Ženy z druhé ruky Praha, Česká republika
Už muž
Helene Kvint – Daniela Voráčková – Petra Lustigová – Halka Třešňáková – Stefania Thors
Hlavní program

Most milénia

13.09.2007


Národní divadlo Praha, Česká republika
Titus
Wolfgang A. Mozart
Hlavní program

Stavovské divadlo od 91

13.09.2007


O.S.Mezery Praha, Česká republika
Na Fidela mi nesahej!
Miroslav Bambušek
Hlavní program

nádraží Plzeň Jižní předměstí

13.09.2007


Wilam Horzyca Theatre Toruň, Polsko
Pláž
Peter Asmussen
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

14.09.2007


Divadlo Alfa Plzeň, Česká republika
Krvavé koleno a jiné pohádky pro zlobivé
Arnošt Goldflam
Hlavní program

Divadlo Alfa Plzeň od 92

14.09.2007


Nationaltheatret Oslo, Norsko
Divoká kachna
Henrik Ibsen
Hlavní program

Velké divadlo Plzeň

14.09.2007


Divadlo Alfa Plzeň, Česká republika
Don Šajn, Johanes Doktor Faust
Tomáš Dvořák
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň - klub

14.09.2007


Dejvické divadlo Praha, Česká republika
Spříznění volbou
Johann Wolfgang Goethe
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

14.09.2007


Divadlo Letí Praha, Česká republika
Holky Elky
Radmila Adamová
Hlavní program

nádraží Plzeň Jižní předměstí

15.09.2007


MOTUS o.s. Praha, Česká republika
Tiká tiká politika
Jiří Adámek
Hlavní program

nádraží Plzeň Jižní předměstí

15.09.2007


Divadlo v Dlouhé Praha, Česká republika
Faidra
Lucius Annaeus Seneca
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

15.09.2007


Jaunais Rigas Teatris, Lotyšsko
Soňa
Taťjana Tolstaja
Hlavní program

Sál Sokol Plzeň

15.09.2007


Divadlo Archa o.p.s. Praha, Česká republika
SenAnderSen
Jana Svobodová
Hlavní program

Most milénia

15.09.2007


Kristian Smeds, Česká republika
Smutné písně ze srdce Evropy
Fjodor M. Dostojevskij – Kristian Smeds
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

15.09.2007


Divadlo Na zábradlí Praha, Česká republika
Zázrak v černém domě
Milan Uhde
Hlavní program

Divadlo Alfa Plzeň od 92

16.09.2007


Komorné divadlo Martin, Slovensko
Ivanov
Anton Pavlovič Čechov
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

16.09.2007


Bárka színház Budapešť, Maďarsko
Žebrácká opera
Bertolt Brecht – Kurt Weill
Hlavní program

Velké divadlo Plzeň

18.09.2007


Národní divadlo v Brně, Česká republika
Démoni
Lars Norén
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

20.09.2007


Divadlo v Dlouhé Praha, Česká republika
Divoká kachna
Henrik Ibsen
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

21.09.2007


Divadlo Kalich Praha, Česká republika
Elling a Kjell Bjarne aneb Chvála bláznovství
Axel Hellstenius
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

21.09.2007


Kašpar Praha, Česká republika
Bez kyslíku
Ingmar Villqist
Hlavní program

Divadlo Alfa Plzeň od 92

12.09.2009


AMU DAMU DISK - Divadelní studio Praha, Česká republika
Království
Lenka Lagronová
Hlavní program

nádraží Plzeň Jižní předměstí



Historie festivalu

V průběhu předcházejících ročníků se z DIVADLA stal jeden z nejvýznamnějších mezinárodních divadelních festivalů v České republice, na němž se dosud prezentovalo na 120 souborů z šestnácti zemí světa.

Objevují se zde inscenace velkých i malých, tradičních i experimentálních scén, a to inscenace „lehké" i „těžké". Na programu je pravidelně činohra, opera, pohybové i loutkové divadlo a další divadelní formy.

Festival se setkává se širokým ohlasem v českém i zahraničním tisku. V roce 2005 o něm bylo publikováno v českém tisku celkem 146 článků. Několikrát se stal místem setkání významných osobností (zejména ve spolupráci s PEN klubem uskutečněná beseda za účasti Ronalda Harwooda, Václava Havla, Arthura Millera a Toma Stopparda).

Na festivalu se dosud prezentovaly tyto zahraniční a české soubory:

z Brazílie Caixa de Imagens Sao Paulo; z Dánska Antena Theatre Company (Helene Kvint s Petrem Krušelnickým/ČR); z Francie Ballatum Theatre,  Cahin Caha, Compagnie Philippe Genty, Que-Cir-Que, Voliére Dromesko; z Itálie Compagnia Pippo Delbono, Silence Teatro; z Japonska Ryuzo Fukuhara; z Litvy  Audronis Liuga Production, Kauno Jaunimo Kamerinis Teatras, Life, Oskaras Koršunovas Theatre, Meno Fortas, z Lotyšska Nové Rižské divadlo, z Maďarska Bárka Színház, Béla Pintér a spol., Budapesti Kamaraszínház Tivoli, Budapešťské loutkové divadlo, Jozséf Kátona Színház Budapest, Krétakör Színház Budapest a Radnóti Színház; z Německa Hermann Ibach, Junges Landes Theater Bayern, Laborlavache, Papierentheater Norimberk, Sasha Waltz & Guests, Volksbühne Berlin v koprodukci s Deutsches Schauspielhaus Hamburg; z Norska Nationaltheatret Oslo; z Nizozemí Toneelgroep Amsterdam, Warner and Consorten; z Polska Teatr ósmego dnia, Teatr Jana Kochanowskiego w Opolu, Teatr Piesńi Kozla, Teatr Polski Wroclaw, Teatr Rozmaitosci Warszawa, Teatr Willama Horzycu Toruň, Teatr Wybrzeze Gdaňsk; z Rakouska Burgtheater Vídeň, Irrwisch, Mnozil Brass; z Rumunska Teatrul National Cluj Napoca; z Ruska Alexandrinskij Těatr St. Petěrburg, Jevgenij Griškovec, Omskij akademičeskij těatr dramy, Těatr Lensověta Sankt Peterburg, Těatr Na Litejnom St. Petěrburg, Těatr Satirikon, Těatr Na Taganke Moskva, Mejercholdovo umělecké centrum, Tieň opery Moskva; ze Slovenska Divadlo Aréna, Divadlo Astorka – Korzo´90, GUnaGU, Radošinské naivné divadlo, Slovenské komorné divadlo Martin, Slovenské národné divadlo, Stoka, Štúdio L+S, VŠMU; ze Slovinska Mestno Gledališče Ljubljansko, Slovinsko Narodno Gedališče Ljubljan; ze Švýcarska Philippe Olza, Philipp Schenker, Rimini Protokoll + Theater Basel; z USA Mabou Mines, Wilma Theater; z Velké Británie Cheek by Jowl, The Royal National Theatre London, Theatre Cryptic, Spymonkey, Steven Berkoff, The Natural Theatre a Out of Joint 

Českou republiku
dosud zastupovala tato divadla: Alfred ve dvoře, ANPU Praha, A-studio Rubín, Bílé divadlo Ostrava, Buchty a loutky, Činoherní klub Praha, Činoherní studio, DAMU Praha, Divadlo Husa na provázku, Dejvické divadlo, Divadlo Járy Cimrmana, Divadlo Alfa, Divadlo DRAK, Divadlo J.K.Tyla, Divadlo Komedie, Divadlo loutek Ostrava, Divadlo na Vinohradech, Divadlo Na zábradlí, Divadlo pod Palmovkou, Divadlo VOSTO5, Divadelní společnost Petra Bezruče, Divadlo Rokoko, Divadlo v Dlouhé, Divadlo v Řeznické, Divadlo v 7 a půl, HaDivadlo, Farma v jeskyni,  HAMU – katedra nonverbálního divadla, Jihočeské divadlo České Budějovice, Klicperovo divadlo Hradec Králové, Komorní scéna Aréna, Kvelb, Městské divadlo v Brně, Městské divadlo Karlovy Vary, Misery Loves Company, Naivní divadlo Liberec, Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, Národní divadlo v Praze,Národní divadlo v Brně, Studio Ypsilon.

NEWSLETTER

Chcete být pravidelně informováni o dění na festivalu Divadlo?

Přihlašte se k odběru našeho zpravodaje

© Festival Divadlo 2018
Facebook
RSS