->cs

> Úvodní strana / Historie

HISTORIE

PROGRAM 2006

12.09.2006


Divadlo Aréna Bratislava, Slovensko
Tiso
Rastislav Ballek – Martin Kubran
Hlavní program

Velké divadlo Plzeň

12.09.2006


Farma v jeskyni Praha, Česká republika

Čekárna
Hlavní program

nádraží Plzeň Jižní předměstí

12.09.2006


Česká republika
Není nutno, aby bylo přímo veselo
Zdeněk Svěrák – Jaroslav Uhlíř
Hlavní program

Divadlo Alfa Plzeň od 92

13.09.2006


Bängditos Theater Hamburk, Německo
Konec kachny
Ralph Merz – Eberhard Kohlhas
Hlavní program

náměstí Republiky

13.09.2006


Komorní scéna Aréna Ostrava, Česká republika
Svatba
Witold Gombrowicz
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

13.09.2006


Česká republika

Bluesová půlnoc Jiřího Šlupky Svěráka
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň - klub

13.09.2006


Divadlo Kvelb České Budějovice, Česká republika

Černá Rodinka
Hlavní program

Smetanova ul. - Kopeckého sady

13.09.2006


Čtyři dny Praha, Česká republika

Osoby a obsazení
Hlavní program

Most milénia

14.09.2006


Dejvické divadlo Praha, Česká republika
Teremin
Petr Zelenka
Hlavní program

Divadlo Alfa Plzeň od 92

14.09.2006


Divadelní studio Továrna Praha, Česká republika
Horáková X Gottwald
Karel Steigerwald
Hlavní program

Most milénia

14.09.2006


Bängditos Theater Hamburk, Německo
Andělé strážní
Ralph Merz – Eberhard Kohlhas
Hlavní program

náměstí Republiky

14.09.2006


Divadlo J. K. Tyla Plzeň, Česká republika
Královna Margot
Klára Špičková
Hlavní program

Velké divadlo Plzeň

14.09.2006


Česká republika
Písně malé tísně
Jan Budař
Hlavní program

Club Anděl

14.09.2006


Městské divadlo Brno, Česká republika
Znamení kříže
Pedro Calderón de la Barca
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

14.09.2006


Divadlo Minor Praha, Česká republika

Café Minor
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň - klub

14.09.2006


Vosto5 Praha, Česká republika

Stand'artní kabaret
Hlavní program

Divadelní stand´art (U Ježíška)

14.09.2006


Studio DAMÚZA Praha, Česká republika
Tužba
Daniela Klimešová – Anna Synková
Hlavní program

nádraží Plzeň Jižní předměstí

14.09.2006


Bernd Jeschek, Česká republika
Trojská loď
Mnozil Brass
Hlavní program

Sál Elektra

15.09.2006


Vosto5 Praha, Česká republika

The Aviatics
Hlavní program

Smetanovy a Kopeckého sady

15.09.2006


Divadlo Na zábradlí Praha, Česká republika
Platonov je darebák
Anton Pavlovič Čechov
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

15.09.2006


Teatr im. J. Kochanowskiego Opole, Polsko
3 sestry
Anton Pavlovič Čechov
Hlavní program

Velké divadlo Plzeň

15.09.2006


Česká republika

Krátké písně z Dlouhé
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň - klub

15.09.2006


Studio Ypsilon Praha, Česká republika

Divotvorný Jiří aneb Narozen 1910.
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň - klub

15.09.2006


Vosto5 Praha, Česká republika

Karavan Evropa
Hlavní program

Divadelní stand´art (U Ježíška)

15.09.2006


Divadlo Archa o.p.s. Praha, Česká republika
Understand
Martin Kukučka – Lukáš Trpišovský
Hlavní program

Most milénia

15.09.2006


O.S.Mezery Praha, Česká republika
Útěcha polní cesty
Rainald Goetz – Martin Heidegger – Miroslav Bambušek
Hlavní program

nádraží Plzeň Jižní předměstí

15.09.2006


Divadlo Alfa Plzeň, Česká republika
Tři mušketýři
Tomáš Dvořák – Ivan Nesveda – Pavel Vašíček
Hlavní program

Divadlo Alfa Plzeň od 92

15.09.2006


Katona József Színház Budapešť, Maďarsko
Semeloumezmizelsem
Viktor Bodó – András Vinnai
Hlavní program

Sál Sokol I

15.09.2006


Teatr ósmego dnia Poznaň, Polsko

Archa
Hlavní program

náíměstí Republiky

16.09.2006


Česká republika
Veverky létaly vzduchem
Jan Jiráň
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň - klub

16.09.2006


Česká republika

Richard Krajčo - Komorní recitál
Hlavní program

Klub Anděl

16.09.2006


Theatre XXL Praha, Česká republika

Break My Heart, Please!
Hlavní program

nádraží Plzeň Jižní předměstí

16.09.2006


Národní divadlo v Brně, Česká republika
Rosmersholm
Henrik Ibsen
Hlavní program

Velké divadlo Plzeň

16.09.2006


Theater Salz und Pfeffer Norimberk, Německo

Erik Satie
Hlavní program

Divadlo Alfa Plzeň od 92

16.09.2006


Divadlo v Dlouhé Praha, Česká republika
Maškaráda čili Fantom opery
Terry Pratchett – Stephen Briggs
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

17.09.2006


Divadlo Bez zábradlí Praha, Česká republika
Jakub a jeho pán - pocta Denisi Diderotovi o třech jednáních
Milan Kundera
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

17.09.2006


Česká republika

Blues pro Tebe
Hlavní program

Velké divadlo Plzeň

17.09.2006


Kazachstán,

Back in U.S.S.R.
Hlavní program

Sál Sokol I

18.09.2006


Divadlo Járy Cimrmana Praha, Česká republika
Cimrman v říši hudby
Jára Cimrman – Ladislav Smoljak – Zdeněk Svěrák
Hlavní program

Velké divadlo Plzeň

19.09.2006


Radošinské naivné divadlo Bratislava, Slovensko
Generál
Stanislav Štepka
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

20.09.2006


Semafor s.r.o. Praha, Česká republika
Začalo to akordem
Jiří Suchý
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

21.09.2006


Studio Ypsilon Praha, Česká republika
Vinobraní v Ypsilonce aneb Dožínky operety
Oskar Nedbal – Jan Schmid
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň



Historie festivalu

V průběhu předcházejících ročníků se z DIVADLA stal jeden z nejvýznamnějších mezinárodních divadelních festivalů v České republice, na němž se dosud prezentovalo na 120 souborů z šestnácti zemí světa.

Objevují se zde inscenace velkých i malých, tradičních i experimentálních scén, a to inscenace „lehké" i „těžké". Na programu je pravidelně činohra, opera, pohybové i loutkové divadlo a další divadelní formy.

Festival se setkává se širokým ohlasem v českém i zahraničním tisku. V roce 2005 o něm bylo publikováno v českém tisku celkem 146 článků. Několikrát se stal místem setkání významných osobností (zejména ve spolupráci s PEN klubem uskutečněná beseda za účasti Ronalda Harwooda, Václava Havla, Arthura Millera a Toma Stopparda).

Na festivalu se dosud prezentovaly tyto zahraniční a české soubory:

z Brazílie Caixa de Imagens Sao Paulo; z Dánska Antena Theatre Company (Helene Kvint s Petrem Krušelnickým/ČR); z Francie Ballatum Theatre,  Cahin Caha, Compagnie Philippe Genty, Que-Cir-Que, Voliére Dromesko; z Itálie Compagnia Pippo Delbono, Silence Teatro; z Japonska Ryuzo Fukuhara; z Litvy  Audronis Liuga Production, Kauno Jaunimo Kamerinis Teatras, Life, Oskaras Koršunovas Theatre, Meno Fortas, z Lotyšska Nové Rižské divadlo, z Maďarska Bárka Színház, Béla Pintér a spol., Budapesti Kamaraszínház Tivoli, Budapešťské loutkové divadlo, Jozséf Kátona Színház Budapest, Krétakör Színház Budapest a Radnóti Színház; z Německa Hermann Ibach, Junges Landes Theater Bayern, Laborlavache, Papierentheater Norimberk, Sasha Waltz & Guests, Volksbühne Berlin v koprodukci s Deutsches Schauspielhaus Hamburg; z Norska Nationaltheatret Oslo; z Nizozemí Toneelgroep Amsterdam, Warner and Consorten; z Polska Teatr ósmego dnia, Teatr Jana Kochanowskiego w Opolu, Teatr Piesńi Kozla, Teatr Polski Wroclaw, Teatr Rozmaitosci Warszawa, Teatr Willama Horzycu Toruň, Teatr Wybrzeze Gdaňsk; z Rakouska Burgtheater Vídeň, Irrwisch, Mnozil Brass; z Rumunska Teatrul National Cluj Napoca; z Ruska Alexandrinskij Těatr St. Petěrburg, Jevgenij Griškovec, Omskij akademičeskij těatr dramy, Těatr Lensověta Sankt Peterburg, Těatr Na Litejnom St. Petěrburg, Těatr Satirikon, Těatr Na Taganke Moskva, Mejercholdovo umělecké centrum, Tieň opery Moskva; ze Slovenska Divadlo Aréna, Divadlo Astorka – Korzo´90, GUnaGU, Radošinské naivné divadlo, Slovenské komorné divadlo Martin, Slovenské národné divadlo, Stoka, Štúdio L+S, VŠMU; ze Slovinska Mestno Gledališče Ljubljansko, Slovinsko Narodno Gedališče Ljubljan; ze Švýcarska Philippe Olza, Philipp Schenker, Rimini Protokoll + Theater Basel; z USA Mabou Mines, Wilma Theater; z Velké Británie Cheek by Jowl, The Royal National Theatre London, Theatre Cryptic, Spymonkey, Steven Berkoff, The Natural Theatre a Out of Joint 

Českou republiku
dosud zastupovala tato divadla: Alfred ve dvoře, ANPU Praha, A-studio Rubín, Bílé divadlo Ostrava, Buchty a loutky, Činoherní klub Praha, Činoherní studio, DAMU Praha, Divadlo Husa na provázku, Dejvické divadlo, Divadlo Járy Cimrmana, Divadlo Alfa, Divadlo DRAK, Divadlo J.K.Tyla, Divadlo Komedie, Divadlo loutek Ostrava, Divadlo na Vinohradech, Divadlo Na zábradlí, Divadlo pod Palmovkou, Divadlo VOSTO5, Divadelní společnost Petra Bezruče, Divadlo Rokoko, Divadlo v Dlouhé, Divadlo v Řeznické, Divadlo v 7 a půl, HaDivadlo, Farma v jeskyni,  HAMU – katedra nonverbálního divadla, Jihočeské divadlo České Budějovice, Klicperovo divadlo Hradec Králové, Komorní scéna Aréna, Kvelb, Městské divadlo v Brně, Městské divadlo Karlovy Vary, Misery Loves Company, Naivní divadlo Liberec, Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, Národní divadlo v Praze,Národní divadlo v Brně, Studio Ypsilon.

NEWSLETTER

Chcete být pravidelně informováni o dění na festivalu Divadlo?

Přihlašte se k odběru našeho zpravodaje

© Festival Divadlo 2018
Facebook
RSS