->cs

> Úvodní strana / Historie

HISTORIE

PROGRAM 2005

01.09.2005


Česká republika

Tváře českého divadla v atelieru Langhans 1890-1940
Hlavní program

Západočeská galerie Plzeň

07.09.2005


Česká republika

Polský divadelní plakát
Hlavní program

Galerie města PlzněMísto konání

13.09.2005


Witold Gombrowicz, Česká republika

Divadlo Witolda Gombrowicze
Hlavní program

Evropský dům Plzeň

14.09.2005


Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, Česká republika
Můj boj (Mein Kampf)
George Tabori
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

14.09.2005


Divadlo Oskarase Korsunovase, Litva
Oidipús král
Sofoklés
Hlavní program

Velké divadlo Plzeň

14.09.2005


Kulturní centrum Johan Plzeň, Česká republika

Pět let poté
Hlavní program

Nádraží Plzeň - Jižní Předměstí

14.09.2005


Divadlo Okolo Praha, Česká republika
Mezi nebem a zemí
Lukáš Třebický
Hlavní program

nám. Republiky Plzeň

14.09.2005


Ewa Wójciak, Česká republika

Zcela symbolické
Hlavní program

Nádraží Plzeň - Jižní Předměstí

14.09.2005


Circus Sacra Praha, Česká republika
Čamburína
Števo Capko
Hlavní program

Proluka Theatrum Mundi Plzeň

14.09.2005


Mamapapa, Česká republika
Tančící vesnice
Tomáš Žižka
Hlavní program

Nádraží Plzeň - Jižní Předměstí

14.09.2005


Bílé divadlo Ostrava, Česká republika
Z tohoto obrazu už nikdy neodejdu (Kolotoč)
Tadeusz Kantor – Czeslaw Milosz – Vladimír Machek – Jan Číhal
Hlavní program

Proluka Theatrum Mundi Plzeň

15.09.2005


Oskaras Korsunovas, Česká republika

Snídaně s Oskarasem Korsunovasem
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň (klub)

15.09.2005


Farma v jeskyni Praha, Česká republika

Sclavi (Emigrantova píseň)
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

15.09.2005


Out of Joint, Velká Británie
Macbeth
William Shakespeare
Hlavní program

Pivovar Světovar Plzeň

15.09.2005


Teatr novogo fronta Praha, Česká republika

Phantomysteria
Hlavní program

Nádraží Plzeň - Jižní Předměstí

15.09.2005


Činoherní klub o.p.s. Praha, Česká republika
Impresário ze Smyrny
Carlo Goldoni
Hlavní program

Velké divadlo Plzeň

15.09.2005


Omské akademické činoherní divadlo Omsk, Rusko
Slečna Julie
August Strindberg
Hlavní program

Divadlo Alfa Plzeň od 92

15.09.2005


Česká republika

Grinsteins Mischpoche
Hlavní program

nám. Republiky a Kopeckého sady Plzeň

16.09.2005


Slovácké divadlo Uherské Hradiště, Česká republika
Liška Bystrouška
Rudolf Těsnohlídek – Jan Antonín Pitínský
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

16.09.2005


Stage Code Praha, Česká republika
Tramtárie
Eva Pospíšilová – Philipp Schenker – Daniela Voráčková
Hlavní program

Nádraží Plzeň - Jižní Předměstí

16.09.2005


Jaunais Rigas Teatris, Lotyšsko
Dlouhý život
Alvis Hermanis
Hlavní program

Sál Sokol Plzeň

16.09.2005


Wilam Horzyca Theatre Toruň, Polsko
Svatba (Zaslíbení)
Witold Gombrowicz
Hlavní program

Velké divadlo Plzeň

16.09.2005


Alfred ve dvoře v produkci MOTUS Praha, Česká republika
Ty si jen sajtkára
Kateřina Jungová – Radka Mizerová – Ridina Ahmedová – Martina Musilová
Hlavní program

Nádraží Plzeň - Jižní Předměstí

17.09.2005


Národní divadlo Praha, Česká republika
Černé mléko
Vasilij Sigarev
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

17.09.2005


Teatr ósmego dnia Poznaň, Polsko

Pelyněk
Hlavní program

Nádraží Plzeň - Jižní Předměstí

17.09.2005


Divadlo J. K. Tyla Plzeň, Česká republika
Cesta dlouhým dnem do noci
Eugene O'Neill
Hlavní program

Velké divadlo Plzeň

17.09.2005


Budapešťské loutkové divadlo, Maďarsko
120 dní markýze de Sade
Róbert Vörös
Hlavní program

Divadlo Alfa Plzeň od 92

17.09.2005


Klicperovo divadlo Hradec Králové, Česká republika
Akvabely
David Drábek
Hlavní program

Velké divadlo Plzeň

18.09.2005


Slovenské národné divadlo Bratislava, Slovensko
Cyrano z Bergeracu
Edmond Rostand
Hlavní program

Velké divadlo Plzeň

18.09.2005


Divadlo Na zábradlí Praha, Česká republika
Z cizoty
Ernst Jandl
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

18.09.2005


Česká republika

Zcela symbolické
Hlavní program

Nádraží Plzeň - Jižní Předměstí

18.09.2005


Naivní divadlo Liberec, Česká republika
Krásný nadhasič aneb Požár Národního divadla
Iva Peřinová
Hlavní program

Divadlo Alfa Plzeň od 92

20.09.2005


Divadlo Na zábradlí Praha, Česká republika
Pan Kolpert
David Gieselmann
Hlavní program

Velké divadlo Plzeň

21.09.2005


Divadelní společnost Petra Bezruče Ostrava, Česká republika
Trainspotting (Těžká soda o těžkejch drogách)
Irvine Welsh – Harry Gibson
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

22.09.2005


Pražské komorní divadlo Praha, Česká republika
U cíle
Thomas Bernhard
Hlavní program

Velké divadlo Plzeň



Historie festivalu

V průběhu předcházejících ročníků se z DIVADLA stal jeden z nejvýznamnějších mezinárodních divadelních festivalů v České republice, na němž se dosud prezentovalo na 120 souborů z šestnácti zemí světa.

Objevují se zde inscenace velkých i malých, tradičních i experimentálních scén, a to inscenace „lehké" i „těžké". Na programu je pravidelně činohra, opera, pohybové i loutkové divadlo a další divadelní formy.

Festival se setkává se širokým ohlasem v českém i zahraničním tisku. V roce 2005 o něm bylo publikováno v českém tisku celkem 146 článků. Několikrát se stal místem setkání významných osobností (zejména ve spolupráci s PEN klubem uskutečněná beseda za účasti Ronalda Harwooda, Václava Havla, Arthura Millera a Toma Stopparda).

Na festivalu se dosud prezentovaly tyto zahraniční a české soubory:

z Brazílie Caixa de Imagens Sao Paulo; z Dánska Antena Theatre Company (Helene Kvint s Petrem Krušelnickým/ČR); z Francie Ballatum Theatre,  Cahin Caha, Compagnie Philippe Genty, Que-Cir-Que, Voliére Dromesko; z Itálie Compagnia Pippo Delbono, Silence Teatro; z Japonska Ryuzo Fukuhara; z Litvy  Audronis Liuga Production, Kauno Jaunimo Kamerinis Teatras, Life, Oskaras Koršunovas Theatre, Meno Fortas, z Lotyšska Nové Rižské divadlo, z Maďarska Bárka Színház, Béla Pintér a spol., Budapesti Kamaraszínház Tivoli, Budapešťské loutkové divadlo, Jozséf Kátona Színház Budapest, Krétakör Színház Budapest a Radnóti Színház; z Německa Hermann Ibach, Junges Landes Theater Bayern, Laborlavache, Papierentheater Norimberk, Sasha Waltz & Guests, Volksbühne Berlin v koprodukci s Deutsches Schauspielhaus Hamburg; z Norska Nationaltheatret Oslo; z Nizozemí Toneelgroep Amsterdam, Warner and Consorten; z Polska Teatr ósmego dnia, Teatr Jana Kochanowskiego w Opolu, Teatr Piesńi Kozla, Teatr Polski Wroclaw, Teatr Rozmaitosci Warszawa, Teatr Willama Horzycu Toruň, Teatr Wybrzeze Gdaňsk; z Rakouska Burgtheater Vídeň, Irrwisch, Mnozil Brass; z Rumunska Teatrul National Cluj Napoca; z Ruska Alexandrinskij Těatr St. Petěrburg, Jevgenij Griškovec, Omskij akademičeskij těatr dramy, Těatr Lensověta Sankt Peterburg, Těatr Na Litejnom St. Petěrburg, Těatr Satirikon, Těatr Na Taganke Moskva, Mejercholdovo umělecké centrum, Tieň opery Moskva; ze Slovenska Divadlo Aréna, Divadlo Astorka – Korzo´90, GUnaGU, Radošinské naivné divadlo, Slovenské komorné divadlo Martin, Slovenské národné divadlo, Stoka, Štúdio L+S, VŠMU; ze Slovinska Mestno Gledališče Ljubljansko, Slovinsko Narodno Gedališče Ljubljan; ze Švýcarska Philippe Olza, Philipp Schenker, Rimini Protokoll + Theater Basel; z USA Mabou Mines, Wilma Theater; z Velké Británie Cheek by Jowl, The Royal National Theatre London, Theatre Cryptic, Spymonkey, Steven Berkoff, The Natural Theatre a Out of Joint 

Českou republiku
dosud zastupovala tato divadla: Alfred ve dvoře, ANPU Praha, A-studio Rubín, Bílé divadlo Ostrava, Buchty a loutky, Činoherní klub Praha, Činoherní studio, DAMU Praha, Divadlo Husa na provázku, Dejvické divadlo, Divadlo Járy Cimrmana, Divadlo Alfa, Divadlo DRAK, Divadlo J.K.Tyla, Divadlo Komedie, Divadlo loutek Ostrava, Divadlo na Vinohradech, Divadlo Na zábradlí, Divadlo pod Palmovkou, Divadlo VOSTO5, Divadelní společnost Petra Bezruče, Divadlo Rokoko, Divadlo v Dlouhé, Divadlo v Řeznické, Divadlo v 7 a půl, HaDivadlo, Farma v jeskyni,  HAMU – katedra nonverbálního divadla, Jihočeské divadlo České Budějovice, Klicperovo divadlo Hradec Králové, Komorní scéna Aréna, Kvelb, Městské divadlo v Brně, Městské divadlo Karlovy Vary, Misery Loves Company, Naivní divadlo Liberec, Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, Národní divadlo v Praze,Národní divadlo v Brně, Studio Ypsilon.

NEWSLETTER

Chcete být pravidelně informováni o dění na festivalu Divadlo?

Přihlašte se k odběru našeho zpravodaje

© Festival Divadlo 2018
Facebook
RSS