->cs

> Úvodní strana / Historie

HISTORIE

PROGRAM 2003

04.09.2003


Petr Lébl, Česká republika

Nejsem výtvarník
Hlavní program

Galerie města Plzně

09.09.2003


Česká republika
Divadelní fotografie
Viktor Kronbauer
Hlavní program

Evropský dům Plzeň

10.09.2003


Pražské komorní divadlo Praha, Česká republika
Kanibalové
George Tabori
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

10.09.2003


Panstwowy teatr Wybrzerze Gdaňsk, Polsko
Racek
Anton Pavlovič Čechov
Hlavní program

Velké divadlo

11.09.2003


Divadlo J. K. Tyla Plzeň, Česká republika
Příběhy obyčejného šílenství
Petr Zelenka
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

11.09.2003


Divadlo Antena Praha, Česká republika
Zahrada
Petr Krušelnický – Helene Kvint
Hlavní program

Mlýnská strouha

11.09.2003


Činoherní klub Praha, Česká republika
Misantrop
Moliere
Hlavní program

Velké divadlo

11.09.2003


Silence Teatro, Itálie

FiguraAzione
Hlavní program

Kopeckého sady

11.09.2003


Divadlo T. E. J. P. Jihlava, Česká republika
Manuš
Jakub Škrdla – Barbora Jandová – Havran-Leoš Vrána
Hlavní program

Křižíkovy sady - proluka

11.09.2003


Divadlo Na zábradlí Praha, Česká republika
Náměstí hrdinů
Thomas Bernhard
Hlavní program

Divadlo Alfa Plzeň od 92

11.09.2003


Komorní divadlo mladých Kaunas, Litva
Jidáš Iškariotský
Leonid Andrejev
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

11.09.2003


Bílé divadlo Ostrava, Česká republika

Poslední večeře
Hlavní program

Nádraží Plzeň - Jižní Předměstí nádraží Plzeň Jižní předměstí

11.09.2003


Bílé divadlo Ostrava, Česká republika
Červený kohout letí k nebi
Miodrag Bulatovič – Jan Číhal – Jiří Machek – Luděk Jičínský
Hlavní program

náměstí Republiky - Kopeckého sady

12.09.2003


Silence Teatro, Itálie

Bílá znamení
Hlavní program

Kopeckého sady

12.09.2003


Theater Pan Optikum, Německo

Il Corso
Hlavní program

náměstí Republiky

12.09.2003


Divadelní společnost Petra Bezruče Ostrava, Česká republika
Ústa Micka Jaggera
Doman Nowakowski
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

12.09.2003


Stephen Berkoff, Velká Británie
Shakespeare's Villains (Shakespearovi padouši)
William Shakespeare – Stephen Berkoff
Hlavní program

Divadlo Alfa Plzeň od 92

12.09.2003


Divadlo T. E. J. P. Jihlava, Česká republika
Edisóni
Jakub Škrdla – Barbora Jandová – Havran-Leoš Vrána
Hlavní program

Nádraží Plzeň - Jižní Předměstí

12.09.2003


Divadlo loutek Ostrava, Česká republika
O rybáři a rybce
Alexandr Serg. Puškin – Jevgenij Ibragimov
Hlavní program

Divadlo Alfa Plzeň od 92

12.09.2003


Slovensko narodno gledališče Ljubljana, Slovinsko
Cleansed (Očištění)
Sarah Kane
Hlavní program

Velké divadlo

13.09.2003


Těatr na Litějnom Petrohrad, Rusko
Oidipus král
Sofoklés
Hlavní program

Velké divadlo

13.09.2003


Stage Code Praha, Česká republika
S tebou navždy
Daniela Voráčková – Philipp Schenker
Hlavní program

Nádraží Plzeň - Jižní Předměstí nádraží Plzeň Jižní předměstí

13.09.2003


Budapesti Kamaraszínház Tivoli Budapešť, Maďarsko
Macbeth
William Shakespeare
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

13.09.2003


Komorní scéna Aréna Ostrava, Česká republika
Psí srdce
Michail Bulgakov – Sergej Fedotov
Hlavní program

Divadlo v klubu Plzeň

14.09.2003


Slovenské národné divadlo Bratislava, Slovensko
Mistrovská lekce Marie Callas
Terrence McNally
Hlavní program

Velké divadlo

14.09.2003


Klicperovo divadlo Hradec Králové, Česká republika
Othello a Desdemona
William Shakespeare
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

14.09.2003


Dejvické divadlo Praha, Česká republika
(sic)
Melissa James Gibsonová
Hlavní program

Divadlo Alfa Plzeň od 92

14.09.2003


Česká republika

Workshop divadelní fotografie
Hlavní program

Nádraží Plzeň - Jižní Předměstí

14.09.2003


Česká republika
Všechna jediná
Adéla Stodolová
Hlavní program

Nádraží Plzeň - Jižní Předměstí

16.09.2003


Činoherní studio Ústí nad Labem, Česká republika
Shopping and Fucking
Mark Ravenhill
Hlavní program

Velké divadlo

17.09.2003


Semafor Praha, Česká republika
Pokušení svatého Antonína
Jiří Suchý – Vladimír Franz
Hlavní program

Velké divadlo

18.09.2003


Divadlo pod Palmovkou Praha, Česká republika
Pohled z mostu
Arthur Miller
Hlavní program

Velké divadlo

19.09.2003


Divadlo v Dlouhé Praha, Česká republika
Velkolepý paroháč
Fernand Crommelynck
Hlavní program

Velké divadlo



Historie festivalu

V průběhu předcházejících ročníků se z DIVADLA stal jeden z nejvýznamnějších mezinárodních divadelních festivalů v České republice, na němž se dosud prezentovalo na 120 souborů z šestnácti zemí světa.

Objevují se zde inscenace velkých i malých, tradičních i experimentálních scén, a to inscenace „lehké" i „těžké". Na programu je pravidelně činohra, opera, pohybové i loutkové divadlo a další divadelní formy.

Festival se setkává se širokým ohlasem v českém i zahraničním tisku. V roce 2005 o něm bylo publikováno v českém tisku celkem 146 článků. Několikrát se stal místem setkání významných osobností (zejména ve spolupráci s PEN klubem uskutečněná beseda za účasti Ronalda Harwooda, Václava Havla, Arthura Millera a Toma Stopparda).

Na festivalu se dosud prezentovaly tyto zahraniční a české soubory:

z Brazílie Caixa de Imagens Sao Paulo; z Dánska Antena Theatre Company (Helene Kvint s Petrem Krušelnickým/ČR); z Francie Ballatum Theatre,  Cahin Caha, Compagnie Philippe Genty, Que-Cir-Que, Voliére Dromesko; z Itálie Compagnia Pippo Delbono, Silence Teatro; z Japonska Ryuzo Fukuhara; z Litvy  Audronis Liuga Production, Kauno Jaunimo Kamerinis Teatras, Life, Oskaras Koršunovas Theatre, Meno Fortas, z Lotyšska Nové Rižské divadlo, z Maďarska Bárka Színház, Béla Pintér a spol., Budapesti Kamaraszínház Tivoli, Budapešťské loutkové divadlo, Jozséf Kátona Színház Budapest, Krétakör Színház Budapest a Radnóti Színház; z Německa Hermann Ibach, Junges Landes Theater Bayern, Laborlavache, Papierentheater Norimberk, Sasha Waltz & Guests, Volksbühne Berlin v koprodukci s Deutsches Schauspielhaus Hamburg; z Norska Nationaltheatret Oslo; z Nizozemí Toneelgroep Amsterdam, Warner and Consorten; z Polska Teatr ósmego dnia, Teatr Jana Kochanowskiego w Opolu, Teatr Piesńi Kozla, Teatr Polski Wroclaw, Teatr Rozmaitosci Warszawa, Teatr Willama Horzycu Toruň, Teatr Wybrzeze Gdaňsk; z Rakouska Burgtheater Vídeň, Irrwisch, Mnozil Brass; z Rumunska Teatrul National Cluj Napoca; z Ruska Alexandrinskij Těatr St. Petěrburg, Jevgenij Griškovec, Omskij akademičeskij těatr dramy, Těatr Lensověta Sankt Peterburg, Těatr Na Litejnom St. Petěrburg, Těatr Satirikon, Těatr Na Taganke Moskva, Mejercholdovo umělecké centrum, Tieň opery Moskva; ze Slovenska Divadlo Aréna, Divadlo Astorka – Korzo´90, GUnaGU, Radošinské naivné divadlo, Slovenské komorné divadlo Martin, Slovenské národné divadlo, Stoka, Štúdio L+S, VŠMU; ze Slovinska Mestno Gledališče Ljubljansko, Slovinsko Narodno Gedališče Ljubljan; ze Švýcarska Philippe Olza, Philipp Schenker, Rimini Protokoll + Theater Basel; z USA Mabou Mines, Wilma Theater; z Velké Británie Cheek by Jowl, The Royal National Theatre London, Theatre Cryptic, Spymonkey, Steven Berkoff, The Natural Theatre a Out of Joint 

Českou republiku
dosud zastupovala tato divadla: Alfred ve dvoře, ANPU Praha, A-studio Rubín, Bílé divadlo Ostrava, Buchty a loutky, Činoherní klub Praha, Činoherní studio, DAMU Praha, Divadlo Husa na provázku, Dejvické divadlo, Divadlo Járy Cimrmana, Divadlo Alfa, Divadlo DRAK, Divadlo J.K.Tyla, Divadlo Komedie, Divadlo loutek Ostrava, Divadlo na Vinohradech, Divadlo Na zábradlí, Divadlo pod Palmovkou, Divadlo VOSTO5, Divadelní společnost Petra Bezruče, Divadlo Rokoko, Divadlo v Dlouhé, Divadlo v Řeznické, Divadlo v 7 a půl, HaDivadlo, Farma v jeskyni,  HAMU – katedra nonverbálního divadla, Jihočeské divadlo České Budějovice, Klicperovo divadlo Hradec Králové, Komorní scéna Aréna, Kvelb, Městské divadlo v Brně, Městské divadlo Karlovy Vary, Misery Loves Company, Naivní divadlo Liberec, Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, Národní divadlo v Praze,Národní divadlo v Brně, Studio Ypsilon.

NEWSLETTER

Chcete být pravidelně informováni o dění na festivalu Divadlo?

Přihlašte se k odběru našeho zpravodaje

© Festival Divadlo 2018
Facebook
RSS