->cs

> Úvodní strana / Historie

HISTORIE

PROGRAM 2002

12.03.2002


Divadlo Kvelb České Budějovice, Česká republika

Můj bestiář aneb Pochod komediantů
Hlavní program

Náměstí Republiky

02.09.2002


Oleg Tabakov, Česká republika

2 x Revizor Olega Tabakova ve fotografiích Jarosla va Krejčího
Hlavní program

Galerie Esprit Plzeň

03.09.2002


Česká republika

Současná česká divadelní architektura a divadlo v Plzni
Hlavní program

Západočeská galerie Plzeň

12.09.2002


Divadelní společnost Petra Bezruče Ostrava, Česká republika
Skleněný zvěřinec
Tennessee Williams
Hlavní program

Divadlo v klubu Plzeň

12.09.2002


Teatr Rozmanitosci Varšava, Polsko
Magnetismus srdce
Alexandr Fredro
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

12.09.2002


Bílé divadlo Ostrava, Česká republika
Ty, který lyžuješ
Martin Velíšek
Hlavní program

Náměstí Republiky

12.09.2002


Jevgenij Griškovec Moskva, Rusko
Kak ja s'jel sobaku (Jak jsem snědl psa)
Jevgenij Griškovec
Hlavní program

Divadlo Alfa Plzeň od 92

12.09.2002


Divadlo Kvelb České Budějovice, Česká republika
Pohádka tisíce a jednoho žejdlíku
Dominik Tesař – Zuzana Tampierová – Pavel Lukas
Hlavní program

Náměstí Republiky

12.09.2002


Česká republika

Moving Station (Hemžící se zastávka)
Hlavní program

Nádraží Plzeň - Jižní Předměstí

12.09.2002


Warner & Consorten, Nizozemí

Straatstaal (Islands, Walking Spectacle, Infiltrat ions, Participation Fair)
Hlavní program

Náměstí Republiky

13.09.2002


Krétakör Budapešť, Maďarsko
W - Workers' Circus (Dělnický cirkus)
Georg Büchner – József Attila – Arpád Schilling
Hlavní program

Velké divadlo

13.09.2002


Naivní divadlo Liberec, Česká republika
Bouře
William Shakespeare
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

13.09.2002


Viktor Kronbauer, Česká republika

Workshop divadelní fotografie
Hlavní program

Foyer Velkého divadla

14.09.2002


Divadlo J. K. Tyla Plzeň, Česká republika
The Time of Pain (Čas bolesti)
Philip Glass – Bronislav Roznos
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

14.09.2002


Divadlo J. K. Tyla Plzeň, Česká republika
Samson a Dalila
Camille Saint-Saens
Hlavní program

Velké divadlo

14.09.2002


Činoherní klub Praha, Česká republika
Osiřelý západ
Martin McDonagh
Hlavní program

Velké divadlo

15.09.2002


Spymonkey Brighton, Velká Británie

Spymonkey's Stiff
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

15.09.2002


Viola Praha, Česká republika
The Gin Game (Džin)
D. L. Coburn
Hlavní program

Divadlo Alfa Plzeň od 92

15.09.2002


Štúdio L + S Bratislava, Slovensko
Tenkrát na Jamajce (Okamžik pravdy)
Donald Churchill
Hlavní program

Velké divadlo

15.09.2002


Divadlo J. K. Tyla Plzeň, Česká republika
Příběhy obyčejného šílenství
Petr Zelenka
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

14.09.2003


Jaroslava Šiktancová, Česká republika
Lilofee
Marcela Benoniová
Hlavní program

Šafaříkovy sady pod hotelem Continental

12.09.2202


Martin Velíšek, Česká republika

Martin Velíšek
Hlavní program

Galerie města Plzně



Historie festivalu

V průběhu předcházejících ročníků se z DIVADLA stal jeden z nejvýznamnějších mezinárodních divadelních festivalů v České republice, na němž se dosud prezentovalo na 120 souborů z šestnácti zemí světa.

Objevují se zde inscenace velkých i malých, tradičních i experimentálních scén, a to inscenace „lehké" i „těžké". Na programu je pravidelně činohra, opera, pohybové i loutkové divadlo a další divadelní formy.

Festival se setkává se širokým ohlasem v českém i zahraničním tisku. V roce 2005 o něm bylo publikováno v českém tisku celkem 146 článků. Několikrát se stal místem setkání významných osobností (zejména ve spolupráci s PEN klubem uskutečněná beseda za účasti Ronalda Harwooda, Václava Havla, Arthura Millera a Toma Stopparda).

Na festivalu se dosud prezentovaly tyto zahraniční a české soubory:

z Brazílie Caixa de Imagens Sao Paulo; z Dánska Antena Theatre Company (Helene Kvint s Petrem Krušelnickým/ČR); z Francie Ballatum Theatre,  Cahin Caha, Compagnie Philippe Genty, Que-Cir-Que, Voliére Dromesko; z Itálie Compagnia Pippo Delbono, Silence Teatro; z Japonska Ryuzo Fukuhara; z Litvy  Audronis Liuga Production, Kauno Jaunimo Kamerinis Teatras, Life, Oskaras Koršunovas Theatre, Meno Fortas, z Lotyšska Nové Rižské divadlo, z Maďarska Bárka Színház, Béla Pintér a spol., Budapesti Kamaraszínház Tivoli, Budapešťské loutkové divadlo, Jozséf Kátona Színház Budapest, Krétakör Színház Budapest a Radnóti Színház; z Německa Hermann Ibach, Junges Landes Theater Bayern, Laborlavache, Papierentheater Norimberk, Sasha Waltz & Guests, Volksbühne Berlin v koprodukci s Deutsches Schauspielhaus Hamburg; z Norska Nationaltheatret Oslo; z Nizozemí Toneelgroep Amsterdam, Warner and Consorten; z Polska Teatr ósmego dnia, Teatr Jana Kochanowskiego w Opolu, Teatr Piesńi Kozla, Teatr Polski Wroclaw, Teatr Rozmaitosci Warszawa, Teatr Willama Horzycu Toruň, Teatr Wybrzeze Gdaňsk; z Rakouska Burgtheater Vídeň, Irrwisch, Mnozil Brass; z Rumunska Teatrul National Cluj Napoca; z Ruska Alexandrinskij Těatr St. Petěrburg, Jevgenij Griškovec, Omskij akademičeskij těatr dramy, Těatr Lensověta Sankt Peterburg, Těatr Na Litejnom St. Petěrburg, Těatr Satirikon, Těatr Na Taganke Moskva, Mejercholdovo umělecké centrum, Tieň opery Moskva; ze Slovenska Divadlo Aréna, Divadlo Astorka – Korzo´90, GUnaGU, Radošinské naivné divadlo, Slovenské komorné divadlo Martin, Slovenské národné divadlo, Stoka, Štúdio L+S, VŠMU; ze Slovinska Mestno Gledališče Ljubljansko, Slovinsko Narodno Gedališče Ljubljan; ze Švýcarska Philippe Olza, Philipp Schenker, Rimini Protokoll + Theater Basel; z USA Mabou Mines, Wilma Theater; z Velké Británie Cheek by Jowl, The Royal National Theatre London, Theatre Cryptic, Spymonkey, Steven Berkoff, The Natural Theatre a Out of Joint 

Českou republiku
dosud zastupovala tato divadla: Alfred ve dvoře, ANPU Praha, A-studio Rubín, Bílé divadlo Ostrava, Buchty a loutky, Činoherní klub Praha, Činoherní studio, DAMU Praha, Divadlo Husa na provázku, Dejvické divadlo, Divadlo Járy Cimrmana, Divadlo Alfa, Divadlo DRAK, Divadlo J.K.Tyla, Divadlo Komedie, Divadlo loutek Ostrava, Divadlo na Vinohradech, Divadlo Na zábradlí, Divadlo pod Palmovkou, Divadlo VOSTO5, Divadelní společnost Petra Bezruče, Divadlo Rokoko, Divadlo v Dlouhé, Divadlo v Řeznické, Divadlo v 7 a půl, HaDivadlo, Farma v jeskyni,  HAMU – katedra nonverbálního divadla, Jihočeské divadlo České Budějovice, Klicperovo divadlo Hradec Králové, Komorní scéna Aréna, Kvelb, Městské divadlo v Brně, Městské divadlo Karlovy Vary, Misery Loves Company, Naivní divadlo Liberec, Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, Národní divadlo v Praze,Národní divadlo v Brně, Studio Ypsilon.

NEWSLETTER

Chcete být pravidelně informováni o dění na festivalu Divadlo?

Přihlašte se k odběru našeho zpravodaje

© Festival Divadlo 2018
Facebook
RSS