->cs

> Úvodní strana / Historie

HISTORIE

PROGRAM 2000

18.10.2000


Národní divadlo Praha, Česká republika
Lady Macbeth Mcenského újezdu
Dmitrij Šostakovič
Hlavní program

Národní divadlo Praha (scéna)

19.10.2000


Caixa de imagens Sao Paulo, Brazílie

Někde v čase, Anda-Lusie, Jedenkrát tanečníkem
Hlavní program

Pasáž Domu kultury

19.10.2000


Natural Theatre Company, Velká Británie

Naturisti odhalí vše atd.
Hlavní program

Tramvaj

19.10.2000


Česká republika

His Master's Boys
Hlavní program

Náměsí republiky

19.10.2000


Meno fortas Vilnius, Litva
Macbeth
William Shakespeare
Hlavní program

Velké divadlo

20.10.2000


Divadlo J. K. Tyla Plzeň, Česká republika
Jolanta
Petr Iljič Čajkovskij
Hlavní program

Velké divadlo

20.10.2000


Divadlo na Vinohradech Praha, Česká republika
Rodinný večer
Václav Havel
Hlavní program

Divadlo v klubu Plzeň

20.10.2000


Katona József Színház Budapešť, Maďarsko
Portugálie
Zoltán Egressy
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

20.10.2000


Klicperovo divadlo Hradec Králové, Česká republika

Divadlo jako mor čili Fanda vs. Herečky
Hlavní program

Šantán v Andělské

21.10.2000


Klicperovo divadlo Hradec Králové, Česká republika
Maryša po pravdě však "Mařka čili "To máš za to, b estiojó!"
Alois Mrštík – Vilém Mrštík
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

21.10.2000


Compagnia Pippo Delbono, Itálie
Houmlesáci
Pippo Delbono
Hlavní program

Dům kultury

21.10.2000


Česká republika

Kulatý stůl s nizozemskými dramatiky
Hlavní program

Divadlo v klubu Plzeň

21.10.2000


Česká republika

Nizozemské drama a divadlo
Hlavní program

Divadlo v klubu Plzeň

22.10.2000


Divadlo na Tagance Moskva, Rusko
Marat-Sade
Peter Weiss
Hlavní program

Velké divadlo

22.10.2000


Slovenské národné divadlo Bratislava, Slovensko
Stoličky
Eugene Ionesco
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

22.10.2000


Toneelgroep Amsterdam, Nizozemí
Fanda
Gerardjan Rijnders
Hlavní program

Měšťanská beseda Plzeň

22.10.2000


Česká republika

Divadlo tady a teď
Hlavní program

Divadlo v klubu Plzeň



Historie festivalu

V průběhu předcházejících ročníků se z DIVADLA stal jeden z nejvýznamnějších mezinárodních divadelních festivalů v České republice, na němž se dosud prezentovalo na 120 souborů z šestnácti zemí světa.

Objevují se zde inscenace velkých i malých, tradičních i experimentálních scén, a to inscenace „lehké" i „těžké". Na programu je pravidelně činohra, opera, pohybové i loutkové divadlo a další divadelní formy.

Festival se setkává se širokým ohlasem v českém i zahraničním tisku. V roce 2005 o něm bylo publikováno v českém tisku celkem 146 článků. Několikrát se stal místem setkání významných osobností (zejména ve spolupráci s PEN klubem uskutečněná beseda za účasti Ronalda Harwooda, Václava Havla, Arthura Millera a Toma Stopparda).

Na festivalu se dosud prezentovaly tyto zahraniční a české soubory:

z Brazílie Caixa de Imagens Sao Paulo; z Dánska Antena Theatre Company (Helene Kvint s Petrem Krušelnickým/ČR); z Francie Ballatum Theatre,  Cahin Caha, Compagnie Philippe Genty, Que-Cir-Que, Voliére Dromesko; z Itálie Compagnia Pippo Delbono, Silence Teatro; z Japonska Ryuzo Fukuhara; z Litvy  Audronis Liuga Production, Kauno Jaunimo Kamerinis Teatras, Life, Oskaras Koršunovas Theatre, Meno Fortas, z Lotyšska Nové Rižské divadlo, z Maďarska Bárka Színház, Béla Pintér a spol., Budapesti Kamaraszínház Tivoli, Budapešťské loutkové divadlo, Jozséf Kátona Színház Budapest, Krétakör Színház Budapest a Radnóti Színház; z Německa Hermann Ibach, Junges Landes Theater Bayern, Laborlavache, Papierentheater Norimberk, Sasha Waltz & Guests, Volksbühne Berlin v koprodukci s Deutsches Schauspielhaus Hamburg; z Norska Nationaltheatret Oslo; z Nizozemí Toneelgroep Amsterdam, Warner and Consorten; z Polska Teatr ósmego dnia, Teatr Jana Kochanowskiego w Opolu, Teatr Piesńi Kozla, Teatr Polski Wroclaw, Teatr Rozmaitosci Warszawa, Teatr Willama Horzycu Toruň, Teatr Wybrzeze Gdaňsk; z Rakouska Burgtheater Vídeň, Irrwisch, Mnozil Brass; z Rumunska Teatrul National Cluj Napoca; z Ruska Alexandrinskij Těatr St. Petěrburg, Jevgenij Griškovec, Omskij akademičeskij těatr dramy, Těatr Lensověta Sankt Peterburg, Těatr Na Litejnom St. Petěrburg, Těatr Satirikon, Těatr Na Taganke Moskva, Mejercholdovo umělecké centrum, Tieň opery Moskva; ze Slovenska Divadlo Aréna, Divadlo Astorka – Korzo´90, GUnaGU, Radošinské naivné divadlo, Slovenské komorné divadlo Martin, Slovenské národné divadlo, Stoka, Štúdio L+S, VŠMU; ze Slovinska Mestno Gledališče Ljubljansko, Slovinsko Narodno Gedališče Ljubljan; ze Švýcarska Philippe Olza, Philipp Schenker, Rimini Protokoll + Theater Basel; z USA Mabou Mines, Wilma Theater; z Velké Británie Cheek by Jowl, The Royal National Theatre London, Theatre Cryptic, Spymonkey, Steven Berkoff, The Natural Theatre a Out of Joint 

Českou republiku
dosud zastupovala tato divadla: Alfred ve dvoře, ANPU Praha, A-studio Rubín, Bílé divadlo Ostrava, Buchty a loutky, Činoherní klub Praha, Činoherní studio, DAMU Praha, Divadlo Husa na provázku, Dejvické divadlo, Divadlo Járy Cimrmana, Divadlo Alfa, Divadlo DRAK, Divadlo J.K.Tyla, Divadlo Komedie, Divadlo loutek Ostrava, Divadlo na Vinohradech, Divadlo Na zábradlí, Divadlo pod Palmovkou, Divadlo VOSTO5, Divadelní společnost Petra Bezruče, Divadlo Rokoko, Divadlo v Dlouhé, Divadlo v Řeznické, Divadlo v 7 a půl, HaDivadlo, Farma v jeskyni,  HAMU – katedra nonverbálního divadla, Jihočeské divadlo České Budějovice, Klicperovo divadlo Hradec Králové, Komorní scéna Aréna, Kvelb, Městské divadlo v Brně, Městské divadlo Karlovy Vary, Misery Loves Company, Naivní divadlo Liberec, Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, Národní divadlo v Praze,Národní divadlo v Brně, Studio Ypsilon.

NEWSLETTER

Chcete být pravidelně informováni o dění na festivalu Divadlo?

Přihlašte se k odběru našeho zpravodaje

© Festival Divadlo 2018
Facebook
RSS