->cs

> Úvodní strana / Historie

HISTORIE

PROGRAM 1999

13.10.1999


Česká republika

Současný slovenský divadelní plakát
Hlavní program

Foyer Komorního divadla Plzeň

13.10.1999


Česká republika

L'Envers du Décor
Hlavní program

Kavárna hotelu Slovan

14.10.1999


Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, Česká republika
Romance pro křídlovku
František Hrubín – Marek Pivovar
Hlavní program

Velké divadlo Plzeň

14.10.1999


Divadlo Na zábradlí Praha, Česká republika
Strýček Váňa
Anton Pavlovič Čechov
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

15.10.1999


Divadlo J. K. Tyla Plzeň, Česká republika
Dido a Aeneas
Henry Purcell
Hlavní program

Velké divadlo Plzeň

15.10.1999


Česká republika

Que-Cir-Que
Hlavní program

Výstaviště Plzeň

15.10.1999


Divadlo Alfa Plzeň, Česká republika
Jeminkote, Psohlavci
Iva Peřinová
Hlavní program

Divadlo Alfa Plzeň od 92

15.10.1999


Těň Opery Moskva, Rusko
Labutí jezero
Petr Iljič Čajkovskij
Hlavní program

Dům dětí a mládeže Plzeň

15.10.1999


Divadlo Na zábradlí Praha, Česká republika
Divadelník
Thomas Bernhard
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

15.10.1999


Divadlo v Dlouhé Praha, Česká republika
Kabaret Vian-Cami
Boris Vian – Pierre-Henri Cami – Jan Borna
Hlavní program

Hotel Slovan Plzeň

16.10.1999


Budapesti Kamaraszínház Tivoli Budapešť, Maďarsko
Loupežníci (Bandité)
Friedrich Schiller
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

16.10.1999


Stoka Bratislava, Slovensko

Dno
Hlavní program

Divadlo Čas Plzeň

17.10.1999


Royal National Theatre Londýn, Velká Británie
Na dotek (Closer)
Patrick Marber
Hlavní program

Velké divadlo Plzeň

17.10.1999


Česká republika

Deset let po...
Hlavní program

Divadlo v klubu Plzeň

17.10.1999


Centrum experimentálního divadla Brno, Česká republika
Škola šašků
Michel de Ghelderode
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň



Historie festivalu

V průběhu předcházejících ročníků se z DIVADLA stal jeden z nejvýznamnějších mezinárodních divadelních festivalů v České republice, na němž se dosud prezentovalo na 120 souborů z šestnácti zemí světa.

Objevují se zde inscenace velkých i malých, tradičních i experimentálních scén, a to inscenace „lehké" i „těžké". Na programu je pravidelně činohra, opera, pohybové i loutkové divadlo a další divadelní formy.

Festival se setkává se širokým ohlasem v českém i zahraničním tisku. V roce 2005 o něm bylo publikováno v českém tisku celkem 146 článků. Několikrát se stal místem setkání významných osobností (zejména ve spolupráci s PEN klubem uskutečněná beseda za účasti Ronalda Harwooda, Václava Havla, Arthura Millera a Toma Stopparda).

Na festivalu se dosud prezentovaly tyto zahraniční a české soubory:

z Brazílie Caixa de Imagens Sao Paulo; z Dánska Antena Theatre Company (Helene Kvint s Petrem Krušelnickým/ČR); z Francie Ballatum Theatre,  Cahin Caha, Compagnie Philippe Genty, Que-Cir-Que, Voliére Dromesko; z Itálie Compagnia Pippo Delbono, Silence Teatro; z Japonska Ryuzo Fukuhara; z Litvy  Audronis Liuga Production, Kauno Jaunimo Kamerinis Teatras, Life, Oskaras Koršunovas Theatre, Meno Fortas, z Lotyšska Nové Rižské divadlo, z Maďarska Bárka Színház, Béla Pintér a spol., Budapesti Kamaraszínház Tivoli, Budapešťské loutkové divadlo, Jozséf Kátona Színház Budapest, Krétakör Színház Budapest a Radnóti Színház; z Německa Hermann Ibach, Junges Landes Theater Bayern, Laborlavache, Papierentheater Norimberk, Sasha Waltz & Guests, Volksbühne Berlin v koprodukci s Deutsches Schauspielhaus Hamburg; z Norska Nationaltheatret Oslo; z Nizozemí Toneelgroep Amsterdam, Warner and Consorten; z Polska Teatr ósmego dnia, Teatr Jana Kochanowskiego w Opolu, Teatr Piesńi Kozla, Teatr Polski Wroclaw, Teatr Rozmaitosci Warszawa, Teatr Willama Horzycu Toruň, Teatr Wybrzeze Gdaňsk; z Rakouska Burgtheater Vídeň, Irrwisch, Mnozil Brass; z Rumunska Teatrul National Cluj Napoca; z Ruska Alexandrinskij Těatr St. Petěrburg, Jevgenij Griškovec, Omskij akademičeskij těatr dramy, Těatr Lensověta Sankt Peterburg, Těatr Na Litejnom St. Petěrburg, Těatr Satirikon, Těatr Na Taganke Moskva, Mejercholdovo umělecké centrum, Tieň opery Moskva; ze Slovenska Divadlo Aréna, Divadlo Astorka – Korzo´90, GUnaGU, Radošinské naivné divadlo, Slovenské komorné divadlo Martin, Slovenské národné divadlo, Stoka, Štúdio L+S, VŠMU; ze Slovinska Mestno Gledališče Ljubljansko, Slovinsko Narodno Gedališče Ljubljan; ze Švýcarska Philippe Olza, Philipp Schenker, Rimini Protokoll + Theater Basel; z USA Mabou Mines, Wilma Theater; z Velké Británie Cheek by Jowl, The Royal National Theatre London, Theatre Cryptic, Spymonkey, Steven Berkoff, The Natural Theatre a Out of Joint 

Českou republiku
dosud zastupovala tato divadla: Alfred ve dvoře, ANPU Praha, A-studio Rubín, Bílé divadlo Ostrava, Buchty a loutky, Činoherní klub Praha, Činoherní studio, DAMU Praha, Divadlo Husa na provázku, Dejvické divadlo, Divadlo Járy Cimrmana, Divadlo Alfa, Divadlo DRAK, Divadlo J.K.Tyla, Divadlo Komedie, Divadlo loutek Ostrava, Divadlo na Vinohradech, Divadlo Na zábradlí, Divadlo pod Palmovkou, Divadlo VOSTO5, Divadelní společnost Petra Bezruče, Divadlo Rokoko, Divadlo v Dlouhé, Divadlo v Řeznické, Divadlo v 7 a půl, HaDivadlo, Farma v jeskyni,  HAMU – katedra nonverbálního divadla, Jihočeské divadlo České Budějovice, Klicperovo divadlo Hradec Králové, Komorní scéna Aréna, Kvelb, Městské divadlo v Brně, Městské divadlo Karlovy Vary, Misery Loves Company, Naivní divadlo Liberec, Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, Národní divadlo v Praze,Národní divadlo v Brně, Studio Ypsilon.

NEWSLETTER

Chcete být pravidelně informováni o dění na festivalu Divadlo?

Přihlašte se k odběru našeho zpravodaje

© Festival Divadlo 2018
Facebook
RSS