->cs

> Úvodní strana / Historie

HISTORIE

PROGRAM 1998

15.10.1998


Divadlo Járy Cimrmana Praha, Česká republika
Švestka
Jára Cimrman – Ladislav Smoljak – Zdeněk Svěrák
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

15.10.1998


Volksbühne Berlín, Německo
Frida Kahlo
Johann Kresnik
Hlavní program

Velké divadlo Plzeň

16.10.1998


Divadlo J. K. Tyla Plzeň, Česká republika
Lucia di Lammermoor
Gaetano Donizetti
Hlavní program

Velké divadlo Plzeň

16.10.1998


Divadlo Komedie, Česká republika
Hamlet Part 2
Jan Nebeský – David Prachař – Pavel Fajt
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

16.10.1998


Divadlo Rokoko Praha, Česká republika

Sladce a moudře
Hlavní program

Divadlo Čas

16.10.1998


Klicperovo divadlo Hradec Králové, Česká republika
Nezdárný syn
Renate Raspová – Marek Pivovar
Hlavní program

Divadlo Alfa Plzeň od 92

17.10.1998


Centrum experimentálního divadla Brno, Česká republika
Babička
Božena Němcová – Petr Oslzlý – Ivo Krobot
Hlavní program

Velké divadlo Plzeň

17.10.1998


Divadlo Drak Hradec Králové, Česká republika
Tři zlaté vlasy Děda Vševěda
Iva Peřinová
Hlavní program

Divadlo Alfa Plzeň od 92

17.10.1998


Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, Česká republika
Strýček Váňa
Anton Pavlovič Čechov
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

17.10.1998


AMU HAMU Katedra nonverbálního a komediálního divadla, Česká republika

Pohyblivý kabinet
Hlavní program

Studio Kaple v Nečtinách

18.10.1998


Budapesti Kamaraszínház Tivoli Budapešť, Maďarsko
Kupec benátský
William Shakespeare
Hlavní program

Posádkový dům armády Peklo

18.10.1998


Těatr Lensověta Sankt Petěrburg, Rusko
Vojcek
Georg Büchner
Hlavní program

Velké divadlo

18.10.1998


Štúdio S Bratislava, Česká republika
Stalin
Gaston Salvatore
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

20.10.1998


Omské akademické činoherní divadlo Omsk, Rusko
Hodinový hoteliér
Pavel Landovský
Hlavní program

Pražský hrad - Míčovna



Historie festivalu

V průběhu předcházejících ročníků se z DIVADLA stal jeden z nejvýznamnějších mezinárodních divadelních festivalů v České republice, na němž se dosud prezentovalo na 120 souborů z šestnácti zemí světa.

Objevují se zde inscenace velkých i malých, tradičních i experimentálních scén, a to inscenace „lehké" i „těžké". Na programu je pravidelně činohra, opera, pohybové i loutkové divadlo a další divadelní formy.

Festival se setkává se širokým ohlasem v českém i zahraničním tisku. V roce 2005 o něm bylo publikováno v českém tisku celkem 146 článků. Několikrát se stal místem setkání významných osobností (zejména ve spolupráci s PEN klubem uskutečněná beseda za účasti Ronalda Harwooda, Václava Havla, Arthura Millera a Toma Stopparda).

Na festivalu se dosud prezentovaly tyto zahraniční a české soubory:

z Brazílie Caixa de Imagens Sao Paulo; z Dánska Antena Theatre Company (Helene Kvint s Petrem Krušelnickým/ČR); z Francie Ballatum Theatre,  Cahin Caha, Compagnie Philippe Genty, Que-Cir-Que, Voliére Dromesko; z Itálie Compagnia Pippo Delbono, Silence Teatro; z Japonska Ryuzo Fukuhara; z Litvy  Audronis Liuga Production, Kauno Jaunimo Kamerinis Teatras, Life, Oskaras Koršunovas Theatre, Meno Fortas, z Lotyšska Nové Rižské divadlo, z Maďarska Bárka Színház, Béla Pintér a spol., Budapesti Kamaraszínház Tivoli, Budapešťské loutkové divadlo, Jozséf Kátona Színház Budapest, Krétakör Színház Budapest a Radnóti Színház; z Německa Hermann Ibach, Junges Landes Theater Bayern, Laborlavache, Papierentheater Norimberk, Sasha Waltz & Guests, Volksbühne Berlin v koprodukci s Deutsches Schauspielhaus Hamburg; z Norska Nationaltheatret Oslo; z Nizozemí Toneelgroep Amsterdam, Warner and Consorten; z Polska Teatr ósmego dnia, Teatr Jana Kochanowskiego w Opolu, Teatr Piesńi Kozla, Teatr Polski Wroclaw, Teatr Rozmaitosci Warszawa, Teatr Willama Horzycu Toruň, Teatr Wybrzeze Gdaňsk; z Rakouska Burgtheater Vídeň, Irrwisch, Mnozil Brass; z Rumunska Teatrul National Cluj Napoca; z Ruska Alexandrinskij Těatr St. Petěrburg, Jevgenij Griškovec, Omskij akademičeskij těatr dramy, Těatr Lensověta Sankt Peterburg, Těatr Na Litejnom St. Petěrburg, Těatr Satirikon, Těatr Na Taganke Moskva, Mejercholdovo umělecké centrum, Tieň opery Moskva; ze Slovenska Divadlo Aréna, Divadlo Astorka – Korzo´90, GUnaGU, Radošinské naivné divadlo, Slovenské komorné divadlo Martin, Slovenské národné divadlo, Stoka, Štúdio L+S, VŠMU; ze Slovinska Mestno Gledališče Ljubljansko, Slovinsko Narodno Gedališče Ljubljan; ze Švýcarska Philippe Olza, Philipp Schenker, Rimini Protokoll + Theater Basel; z USA Mabou Mines, Wilma Theater; z Velké Británie Cheek by Jowl, The Royal National Theatre London, Theatre Cryptic, Spymonkey, Steven Berkoff, The Natural Theatre a Out of Joint 

Českou republiku
dosud zastupovala tato divadla: Alfred ve dvoře, ANPU Praha, A-studio Rubín, Bílé divadlo Ostrava, Buchty a loutky, Činoherní klub Praha, Činoherní studio, DAMU Praha, Divadlo Husa na provázku, Dejvické divadlo, Divadlo Járy Cimrmana, Divadlo Alfa, Divadlo DRAK, Divadlo J.K.Tyla, Divadlo Komedie, Divadlo loutek Ostrava, Divadlo na Vinohradech, Divadlo Na zábradlí, Divadlo pod Palmovkou, Divadlo VOSTO5, Divadelní společnost Petra Bezruče, Divadlo Rokoko, Divadlo v Dlouhé, Divadlo v Řeznické, Divadlo v 7 a půl, HaDivadlo, Farma v jeskyni,  HAMU – katedra nonverbálního divadla, Jihočeské divadlo České Budějovice, Klicperovo divadlo Hradec Králové, Komorní scéna Aréna, Kvelb, Městské divadlo v Brně, Městské divadlo Karlovy Vary, Misery Loves Company, Naivní divadlo Liberec, Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, Národní divadlo v Praze,Národní divadlo v Brně, Studio Ypsilon.

NEWSLETTER

Chcete být pravidelně informováni o dění na festivalu Divadlo?

Přihlašte se k odběru našeho zpravodaje

© Festival Divadlo 2018
Facebook
RSS