->cs

> Úvodní strana / Historie

HISTORIE

PROGRAM 1997

23.10.1997


Divadlo Astorka - Korzo '90 Bratislava, Slovensko
Matka
Jan Antonín Pitínský
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

23.10.1997


Life, Litva
Hamlet
William Shakespeare
Hlavní program

Velké divadlo Plzeň

24.10.1997


Česká republika

La Baraque - Bouda
Hlavní program

Výstaviště Plzeň

24.10.1997


Divadlo Mandragora Zlín, Česká republika

Ukázky práce J. A. Pitínského se studenty Zlínské školy umění
Hlavní program

Divadlo Alfa Plzeň od 92

24.10.1997


Česká republika

Besedy pod patronací francouzského časopisu UBU
Hlavní program

Divadlo v klubu Plzeň

24.10.1997


Divadlo J. K. Tyla Plzeň, Česká republika
Dar Gorgony
Peter Shaffer
Hlavní program

Velké divadlo Plzeň

24.10.1997


Divadlo Na zábradlí Praha, Česká republika
Ivanov
Anton Pavlovič Čechov
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

25.10.1997


Mejercholdovo umělecké centrum Moskva, Rusko
Proměna
Franz Kafka
Hlavní program

Dům dětí a mládeže Plzeň

25.10.1997


Petöfi Színház Sopron, Maďarsko
Ženitba
Nikolaj V. Gogol
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

25.10.1997


Centrum experimentálního divadla Brno, Česká republika
Jób
Joseph Roth – Martin Dohnal
Hlavní program

Posádkový dům armády Peklo

25.10.1997


Nedivadlo Ivana Vyskočila Praha, Česká republika
Blbá hra aneb Křtiny v Hbřbvích
Ivan Vyskočil
Hlavní program

Divadlo v klubu Plzeň

25.10.1997


Mime Centrum Berlín, Německo
Hanging Man
Ctibor Turba – Halka Třešňáková – Marc Pohl – Petr Krušelnický – Ondřej Lipovský
Hlavní program

Studio Kaple v Nečtinách

25.10.1997


Národní divadlo Praha, Česká republika

Šílenství a vášeň
Hlavní program

Velké divadlo Plzeň

26.10.1997


Sasha Waltz & Guests Berlín, Německo

Alej kosmonautů
Hlavní program

Velké divadlo Plzeň

26.10.1997


Naivní divadlo Liberec, Česká republika
Alína aneb Petřín v jiném dílu světa
Iva Peřinová
Hlavní program

Divadlo Alfa Plzeň od 92



Historie festivalu

V průběhu předcházejících ročníků se z DIVADLA stal jeden z nejvýznamnějších mezinárodních divadelních festivalů v České republice, na němž se dosud prezentovalo na 120 souborů z šestnácti zemí světa.

Objevují se zde inscenace velkých i malých, tradičních i experimentálních scén, a to inscenace „lehké" i „těžké". Na programu je pravidelně činohra, opera, pohybové i loutkové divadlo a další divadelní formy.

Festival se setkává se širokým ohlasem v českém i zahraničním tisku. V roce 2005 o něm bylo publikováno v českém tisku celkem 146 článků. Několikrát se stal místem setkání významných osobností (zejména ve spolupráci s PEN klubem uskutečněná beseda za účasti Ronalda Harwooda, Václava Havla, Arthura Millera a Toma Stopparda).

Na festivalu se dosud prezentovaly tyto zahraniční a české soubory:

z Brazílie Caixa de Imagens Sao Paulo; z Dánska Antena Theatre Company (Helene Kvint s Petrem Krušelnickým/ČR); z Francie Ballatum Theatre,  Cahin Caha, Compagnie Philippe Genty, Que-Cir-Que, Voliére Dromesko; z Itálie Compagnia Pippo Delbono, Silence Teatro; z Japonska Ryuzo Fukuhara; z Litvy  Audronis Liuga Production, Kauno Jaunimo Kamerinis Teatras, Life, Oskaras Koršunovas Theatre, Meno Fortas, z Lotyšska Nové Rižské divadlo, z Maďarska Bárka Színház, Béla Pintér a spol., Budapesti Kamaraszínház Tivoli, Budapešťské loutkové divadlo, Jozséf Kátona Színház Budapest, Krétakör Színház Budapest a Radnóti Színház; z Německa Hermann Ibach, Junges Landes Theater Bayern, Laborlavache, Papierentheater Norimberk, Sasha Waltz & Guests, Volksbühne Berlin v koprodukci s Deutsches Schauspielhaus Hamburg; z Norska Nationaltheatret Oslo; z Nizozemí Toneelgroep Amsterdam, Warner and Consorten; z Polska Teatr ósmego dnia, Teatr Jana Kochanowskiego w Opolu, Teatr Piesńi Kozla, Teatr Polski Wroclaw, Teatr Rozmaitosci Warszawa, Teatr Willama Horzycu Toruň, Teatr Wybrzeze Gdaňsk; z Rakouska Burgtheater Vídeň, Irrwisch, Mnozil Brass; z Rumunska Teatrul National Cluj Napoca; z Ruska Alexandrinskij Těatr St. Petěrburg, Jevgenij Griškovec, Omskij akademičeskij těatr dramy, Těatr Lensověta Sankt Peterburg, Těatr Na Litejnom St. Petěrburg, Těatr Satirikon, Těatr Na Taganke Moskva, Mejercholdovo umělecké centrum, Tieň opery Moskva; ze Slovenska Divadlo Aréna, Divadlo Astorka – Korzo´90, GUnaGU, Radošinské naivné divadlo, Slovenské komorné divadlo Martin, Slovenské národné divadlo, Stoka, Štúdio L+S, VŠMU; ze Slovinska Mestno Gledališče Ljubljansko, Slovinsko Narodno Gedališče Ljubljan; ze Švýcarska Philippe Olza, Philipp Schenker, Rimini Protokoll + Theater Basel; z USA Mabou Mines, Wilma Theater; z Velké Británie Cheek by Jowl, The Royal National Theatre London, Theatre Cryptic, Spymonkey, Steven Berkoff, The Natural Theatre a Out of Joint 

Českou republiku
dosud zastupovala tato divadla: Alfred ve dvoře, ANPU Praha, A-studio Rubín, Bílé divadlo Ostrava, Buchty a loutky, Činoherní klub Praha, Činoherní studio, DAMU Praha, Divadlo Husa na provázku, Dejvické divadlo, Divadlo Járy Cimrmana, Divadlo Alfa, Divadlo DRAK, Divadlo J.K.Tyla, Divadlo Komedie, Divadlo loutek Ostrava, Divadlo na Vinohradech, Divadlo Na zábradlí, Divadlo pod Palmovkou, Divadlo VOSTO5, Divadelní společnost Petra Bezruče, Divadlo Rokoko, Divadlo v Dlouhé, Divadlo v Řeznické, Divadlo v 7 a půl, HaDivadlo, Farma v jeskyni,  HAMU – katedra nonverbálního divadla, Jihočeské divadlo České Budějovice, Klicperovo divadlo Hradec Králové, Komorní scéna Aréna, Kvelb, Městské divadlo v Brně, Městské divadlo Karlovy Vary, Misery Loves Company, Naivní divadlo Liberec, Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, Národní divadlo v Praze,Národní divadlo v Brně, Studio Ypsilon.

NEWSLETTER

Chcete být pravidelně informováni o dění na festivalu Divadlo?

Přihlašte se k odběru našeho zpravodaje

© Festival Divadlo 2018
Facebook
RSS