->cs

> Úvodní strana / Historie

HISTORIE

PROGRAM 1995

02.11.1995


Centrum experimentálního divadla Brno, Česká republika
Maryša
Alois Mrštík – Vilém Mrštík
Hlavní program

Dům dětí a mládeže

02.11.1995


Vysoká škola múzických umění Bratislava, Česká republika
Fernando Krapp mi napísal dopis
Tankred Dorst
Hlavní program

Divadlo Alfa Plzeň od 92

02.11.1995


Jihočeské divadlo České Budějovice, Česká republika
Kritická noc
Florian Leopold Gassmann
Hlavní program

Velké divadlo Plzeň

03.11.1995


GUnaGU Bratislava, Česká republika
Mária Sabína
Viliam Klimáček
Hlavní program

Dům dětí a mládeže

03.11.1995


Mestno gledališče ljubljansko Ljubljana, Česká republika
Racek
Anton Pavlovič Čechov
Hlavní program

Velké divadlo Plzeň

03.11.1995


Wilma Theatre Filadelfie, Česká republika
Ulice
Jim Cartwright
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

03.11.1995


A Studio Rubín Praha, Česká republika
Cizinec
Egon Tobiáš
Hlavní program

Dům dětí a mládeže

04.11.1995


Divadlo J. K. Tyla Plzeň, Česká republika
S tvojí dcerou ne
Antonín Procházka
Hlavní program

Komorní divadlo Praha

04.11.1995


Divadlo pod Palmovkou Praha, Česká republika
Platonov
Anton Pavlovič Čechov
Hlavní program

Velké divadlo Plzeň

04.11.1995


Dejvické divadlo Praha, Česká republika
Sestra úzkost (Polibky v polích)
Jan Čep – Jakub Deml
Hlavní program

Divadlo Alfa Plzeň od 92

04.11.1995


Theatre Cryptic Glasgow, Česká republika

Child-lover
Hlavní program

Divadlo Kruh Plzeň

05.11.1995


Divadlo Na zábradlí Praha, Česká republika
Revizor
Nikolaj V. Gogol
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

05.11.1995


Burgtheater Vídeň, Česká republika
Prezidentky
Werner Schwab
Hlavní program

Velké divadlo Plzeň

05.11.1995


Theatre Ballatum Lievin, Česká republika
U Hrůzů
Roland Topor
Hlavní program

Divadlo Kruh Plzeň



Historie festivalu

V průběhu předcházejících ročníků se z DIVADLA stal jeden z nejvýznamnějších mezinárodních divadelních festivalů v České republice, na němž se dosud prezentovalo na 120 souborů z šestnácti zemí světa.

Objevují se zde inscenace velkých i malých, tradičních i experimentálních scén, a to inscenace „lehké" i „těžké". Na programu je pravidelně činohra, opera, pohybové i loutkové divadlo a další divadelní formy.

Festival se setkává se širokým ohlasem v českém i zahraničním tisku. V roce 2005 o něm bylo publikováno v českém tisku celkem 146 článků. Několikrát se stal místem setkání významných osobností (zejména ve spolupráci s PEN klubem uskutečněná beseda za účasti Ronalda Harwooda, Václava Havla, Arthura Millera a Toma Stopparda).

Na festivalu se dosud prezentovaly tyto zahraniční a české soubory:

z Brazílie Caixa de Imagens Sao Paulo; z Dánska Antena Theatre Company (Helene Kvint s Petrem Krušelnickým/ČR); z Francie Ballatum Theatre,  Cahin Caha, Compagnie Philippe Genty, Que-Cir-Que, Voliére Dromesko; z Itálie Compagnia Pippo Delbono, Silence Teatro; z Japonska Ryuzo Fukuhara; z Litvy  Audronis Liuga Production, Kauno Jaunimo Kamerinis Teatras, Life, Oskaras Koršunovas Theatre, Meno Fortas, z Lotyšska Nové Rižské divadlo, z Maďarska Bárka Színház, Béla Pintér a spol., Budapesti Kamaraszínház Tivoli, Budapešťské loutkové divadlo, Jozséf Kátona Színház Budapest, Krétakör Színház Budapest a Radnóti Színház; z Německa Hermann Ibach, Junges Landes Theater Bayern, Laborlavache, Papierentheater Norimberk, Sasha Waltz & Guests, Volksbühne Berlin v koprodukci s Deutsches Schauspielhaus Hamburg; z Norska Nationaltheatret Oslo; z Nizozemí Toneelgroep Amsterdam, Warner and Consorten; z Polska Teatr ósmego dnia, Teatr Jana Kochanowskiego w Opolu, Teatr Piesńi Kozla, Teatr Polski Wroclaw, Teatr Rozmaitosci Warszawa, Teatr Willama Horzycu Toruň, Teatr Wybrzeze Gdaňsk; z Rakouska Burgtheater Vídeň, Irrwisch, Mnozil Brass; z Rumunska Teatrul National Cluj Napoca; z Ruska Alexandrinskij Těatr St. Petěrburg, Jevgenij Griškovec, Omskij akademičeskij těatr dramy, Těatr Lensověta Sankt Peterburg, Těatr Na Litejnom St. Petěrburg, Těatr Satirikon, Těatr Na Taganke Moskva, Mejercholdovo umělecké centrum, Tieň opery Moskva; ze Slovenska Divadlo Aréna, Divadlo Astorka – Korzo´90, GUnaGU, Radošinské naivné divadlo, Slovenské komorné divadlo Martin, Slovenské národné divadlo, Stoka, Štúdio L+S, VŠMU; ze Slovinska Mestno Gledališče Ljubljansko, Slovinsko Narodno Gedališče Ljubljan; ze Švýcarska Philippe Olza, Philipp Schenker, Rimini Protokoll + Theater Basel; z USA Mabou Mines, Wilma Theater; z Velké Británie Cheek by Jowl, The Royal National Theatre London, Theatre Cryptic, Spymonkey, Steven Berkoff, The Natural Theatre a Out of Joint 

Českou republiku
dosud zastupovala tato divadla: Alfred ve dvoře, ANPU Praha, A-studio Rubín, Bílé divadlo Ostrava, Buchty a loutky, Činoherní klub Praha, Činoherní studio, DAMU Praha, Divadlo Husa na provázku, Dejvické divadlo, Divadlo Járy Cimrmana, Divadlo Alfa, Divadlo DRAK, Divadlo J.K.Tyla, Divadlo Komedie, Divadlo loutek Ostrava, Divadlo na Vinohradech, Divadlo Na zábradlí, Divadlo pod Palmovkou, Divadlo VOSTO5, Divadelní společnost Petra Bezruče, Divadlo Rokoko, Divadlo v Dlouhé, Divadlo v Řeznické, Divadlo v 7 a půl, HaDivadlo, Farma v jeskyni,  HAMU – katedra nonverbálního divadla, Jihočeské divadlo České Budějovice, Klicperovo divadlo Hradec Králové, Komorní scéna Aréna, Kvelb, Městské divadlo v Brně, Městské divadlo Karlovy Vary, Misery Loves Company, Naivní divadlo Liberec, Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, Národní divadlo v Praze,Národní divadlo v Brně, Studio Ypsilon.

NEWSLETTER

Chcete být pravidelně informováni o dění na festivalu Divadlo?

Přihlašte se k odběru našeho zpravodaje

© Festival Divadlo 2018
Facebook
RSS