->cs

> Úvodní strana / Historie

HISTORIE

PROGRAM 1993

18.11.1993


Národní divadlo v Brně, Česká republika
Unavený Hérakles nový kompilát na staré téma
Heiner Müller
Hlavní program

Divadlo Kruh Plzeň

18.11.1993


Stoka Bratislava, Slovensko

Nikto, len čajka si omočí nohy v mojich slzách
Hlavní program

Divadlo Kruh Plzeň

18.11.1993


Divadlo J. K. Tyla Plzeň, Česká republika
Povídky z vídeňského lesa
Ödön von Horváth
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

19.11.1993


Česká republika

"Jan Grossman"
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň - klub

19.11.1993


GUnaGU Bratislava, Slovensko
Caligari
Viliam Klimáček – Vladimír Balek
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň - klub

19.11.1993


Divadlo Alfa Plzeň, Česká republika
Srdce na dlani
Blanka Luňáková
Hlavní program

Divadlo Alfa Plzeň od 92

19.11.1993


Labyrint - umělecké centrum na levém břehu vltavském Praha, Česká republika
Boucharón /Já mám příjem
František Ferd. Šamberk
Hlavní program

Velké divadlo Plzeň

20.11.1993


Labyrint - umělecké centrum na levém břehu vltavském Praha, Česká republika
Fernando Krapp mi napsal dopis
Tankred Dorst
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

20.11.1993


Česká republika

Diskuse o představeních
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň - klub

20.11.1993


Národní divadlo Praha, Česká republika
Rok na vsi
Alois Mrštík – Vilém Mrštík
Hlavní program

Velké divadlo Plzeň

20.11.1993


Centrum experimentálního divadla Brno, Česká republika

Tanec posledního dne
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň - klub

20.11.1993


Centrum experimentálního divadla Brno, Česká republika
Hvězdy na vrbě
Karel David
Hlavní program

Velký sál KDPM Plzeň

21.11.1993


Divadlo Astorka - Korzo '90 Bratislava, Česká republika
Kazimír a Karolína
Ödön von Horváth
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

21.11.1993


Naivní divadlo Liberec, Česká republika
Bezhlavý rytíř též Koranto a Špadolino neboli Obležení hradu Valečova
Iva Peřinová
Hlavní program

Komorní divadlo Plzeň

21.11.1993


Slovenské národné divadlo Bratislava, Česká republika
Každý má svojí pravdu
Luigi Pirandello
Hlavní program

Velké divadlo Plzeň



Historie festivalu

V průběhu předcházejících ročníků se z DIVADLA stal jeden z nejvýznamnějších mezinárodních divadelních festivalů v České republice, na němž se dosud prezentovalo na 120 souborů z šestnácti zemí světa.

Objevují se zde inscenace velkých i malých, tradičních i experimentálních scén, a to inscenace „lehké" i „těžké". Na programu je pravidelně činohra, opera, pohybové i loutkové divadlo a další divadelní formy.

Festival se setkává se širokým ohlasem v českém i zahraničním tisku. V roce 2005 o něm bylo publikováno v českém tisku celkem 146 článků. Několikrát se stal místem setkání významných osobností (zejména ve spolupráci s PEN klubem uskutečněná beseda za účasti Ronalda Harwooda, Václava Havla, Arthura Millera a Toma Stopparda).

Na festivalu se dosud prezentovaly tyto zahraniční a české soubory:

z Brazílie Caixa de Imagens Sao Paulo; z Dánska Antena Theatre Company (Helene Kvint s Petrem Krušelnickým/ČR); z Francie Ballatum Theatre,  Cahin Caha, Compagnie Philippe Genty, Que-Cir-Que, Voliére Dromesko; z Itálie Compagnia Pippo Delbono, Silence Teatro; z Japonska Ryuzo Fukuhara; z Litvy  Audronis Liuga Production, Kauno Jaunimo Kamerinis Teatras, Life, Oskaras Koršunovas Theatre, Meno Fortas, z Lotyšska Nové Rižské divadlo, z Maďarska Bárka Színház, Béla Pintér a spol., Budapesti Kamaraszínház Tivoli, Budapešťské loutkové divadlo, Jozséf Kátona Színház Budapest, Krétakör Színház Budapest a Radnóti Színház; z Německa Hermann Ibach, Junges Landes Theater Bayern, Laborlavache, Papierentheater Norimberk, Sasha Waltz & Guests, Volksbühne Berlin v koprodukci s Deutsches Schauspielhaus Hamburg; z Norska Nationaltheatret Oslo; z Nizozemí Toneelgroep Amsterdam, Warner and Consorten; z Polska Teatr ósmego dnia, Teatr Jana Kochanowskiego w Opolu, Teatr Piesńi Kozla, Teatr Polski Wroclaw, Teatr Rozmaitosci Warszawa, Teatr Willama Horzycu Toruň, Teatr Wybrzeze Gdaňsk; z Rakouska Burgtheater Vídeň, Irrwisch, Mnozil Brass; z Rumunska Teatrul National Cluj Napoca; z Ruska Alexandrinskij Těatr St. Petěrburg, Jevgenij Griškovec, Omskij akademičeskij těatr dramy, Těatr Lensověta Sankt Peterburg, Těatr Na Litejnom St. Petěrburg, Těatr Satirikon, Těatr Na Taganke Moskva, Mejercholdovo umělecké centrum, Tieň opery Moskva; ze Slovenska Divadlo Aréna, Divadlo Astorka – Korzo´90, GUnaGU, Radošinské naivné divadlo, Slovenské komorné divadlo Martin, Slovenské národné divadlo, Stoka, Štúdio L+S, VŠMU; ze Slovinska Mestno Gledališče Ljubljansko, Slovinsko Narodno Gedališče Ljubljan; ze Švýcarska Philippe Olza, Philipp Schenker, Rimini Protokoll + Theater Basel; z USA Mabou Mines, Wilma Theater; z Velké Británie Cheek by Jowl, The Royal National Theatre London, Theatre Cryptic, Spymonkey, Steven Berkoff, The Natural Theatre a Out of Joint 

Českou republiku
dosud zastupovala tato divadla: Alfred ve dvoře, ANPU Praha, A-studio Rubín, Bílé divadlo Ostrava, Buchty a loutky, Činoherní klub Praha, Činoherní studio, DAMU Praha, Divadlo Husa na provázku, Dejvické divadlo, Divadlo Járy Cimrmana, Divadlo Alfa, Divadlo DRAK, Divadlo J.K.Tyla, Divadlo Komedie, Divadlo loutek Ostrava, Divadlo na Vinohradech, Divadlo Na zábradlí, Divadlo pod Palmovkou, Divadlo VOSTO5, Divadelní společnost Petra Bezruče, Divadlo Rokoko, Divadlo v Dlouhé, Divadlo v Řeznické, Divadlo v 7 a půl, HaDivadlo, Farma v jeskyni,  HAMU – katedra nonverbálního divadla, Jihočeské divadlo České Budějovice, Klicperovo divadlo Hradec Králové, Komorní scéna Aréna, Kvelb, Městské divadlo v Brně, Městské divadlo Karlovy Vary, Misery Loves Company, Naivní divadlo Liberec, Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, Národní divadlo v Praze,Národní divadlo v Brně, Studio Ypsilon.

NEWSLETTER

Chcete být pravidelně informováni o dění na festivalu Divadlo?

Přihlašte se k odběru našeho zpravodaje

© Festival Divadlo 2018
Facebook
RSS