->cs

NOVINKY

Hlavní část dnes vrcholí postmoderním Hamletem

Neděli zahájí v 11 hodin ve Velkém divadle Naivní divadlo Liberec s loutkovým představením Čechy leží u moře režisérky Michaely Homolové. Inscenace vychází ze sbírky poezie pro děti Radka Malého Moře slané vody a spolu s básníkovými verši evokuje přímořskou krajinu i mořský svět.

Divadlo Alfa ovládne ve 13 hodin Posedlost. Po inscenacích o smrti (Požitkáři) a o divadle a hercích (Hamleti) vytvořil autorským tým Divadla Na zábradlí inscenaci o lásce a jejích různých podobách. Nahlížíme do soukromí několika postav, které se vášnivě potkávají či míjejí, marně hledají štěstí ve vztahu nebo v samotě. Pravděpodobné situace a uvěřitelné příběhy doplňují fantazijní výjevy a komentáře, humorné scény zase hororové výjevy.

Malá scéna Nového divadla bude od 15:30 svědkem Slyšení. Druhá část volné trilogie v režii Ivana Krejčího z ostravské Komorní scény Aréna získala Cenu divadelní kritiky jako nejlepší uvedený divadelní text a nejlepší inscenace roku 2015, Marek Cisovský v hlavní roli byl oceněn za nejlepší mužský herecký výkon.

Hlavní část festivalu uzavře ve 20:00 v prostoru Moving Station taneční performance Godt og ondt tanečnice a performerky Jindřišky Křivánkové, herečky Anita Krausové a hudebnice a performerky Jany Kozubkové, které si pro svůj nový projekt vybraly aktuální téma násilí. 

Ve 21:30 pak naposledy zazáří okna domu ve Skupově ulici díky venkovní experimentální zvukové performance o životě v paneláku autorů Jana Mocka a Táni Švehlové, nazvaná Zářící město.

UPOZORŇUJEME

Udělejte si čas na DIVADLO!
07.05.2018

Těšíme se na Vás!


12. - 20. září 2018

Zahraniční představení s titulky
13.09.2017

Všechna zahraniční představení budou uváděna s českými titulky.

Představení a koncerty zdarma
07.09.2017

V prostoru U branky vás zveme na zdarma přístupné koncerty (Příhody kluka Bombarďáka, Jiří Jiráň & Botafogo, Green Smatroll) a dvě italská open-air představení pro rodiny s dětmi. Více zde

VIDEO

NEWSLETTER

Chcete být pravidelně informováni o dění na festivalu Divadlo?

Přihlašte se k odběru našeho zpravodaje

© Festival Divadlo 2017
Facebook
RSS