->cs

NOVINKY

Hlavní část dnes vrcholí postmoderním Hamletem

Neděli zahájí v 11 hodin ve Velkém divadle Naivní divadlo Liberec s loutkovým představením Čechy leží u moře režisérky Michaely Homolové. Inscenace vychází ze sbírky poezie pro děti Radka Malého Moře slané vody a spolu s básníkovými verši evokuje přímořskou krajinu i mořský svět.

Divadlo Alfa ovládne ve 13 hodin Posedlost. Po inscenacích o smrti (Požitkáři) a o divadle a hercích (Hamleti) vytvořil autorským tým Divadla Na zábradlí inscenaci o lásce a jejích různých podobách. Nahlížíme do soukromí několika postav, které se vášnivě potkávají či míjejí, marně hledají štěstí ve vztahu nebo v samotě. Pravděpodobné situace a uvěřitelné příběhy doplňují fantazijní výjevy a komentáře, humorné scény zase hororové výjevy.

Malá scéna Nového divadla bude od 15:30 svědkem Slyšení. Druhá část volné trilogie v režii Ivana Krejčího z ostravské Komorní scény Aréna získala Cenu divadelní kritiky jako nejlepší uvedený divadelní text a nejlepší inscenace roku 2015, Marek Cisovský v hlavní roli byl oceněn za nejlepší mužský herecký výkon.

Hlavní část festivalu uzavře ve 20:00 v prostoru Moving Station taneční performance Godt og ondt tanečnice a performerky Jindřišky Křivánkové, herečky Anita Krausové a hudebnice a performerky Jany Kozubkové, které si pro svůj nový projekt vybraly aktuální téma násilí. 

Ve 21:30 pak naposledy zazáří okna domu ve Skupově ulici díky venkovní experimentální zvukové performance o životě v paneláku autorů Jana Mocka a Táni Švehlové, nazvaná Zářící město.

UPOZORŇUJEME

Předprodej již od 1. srpna
25.07.2017

Vstupenky budou v prodeji od 1. srpna 2017, 9.00, on-line na webu festivalu nebo zde.

Festival DIVADLO oceněn značkou EFFE
02.05.2017
Získali jsme značku a ocenění významného evropského festivalu EFFE. 
Udělejte si čas na DIVADLO 2017
15.12.2016

13. - 21. září
2017

VIDEO

NEWSLETTER

Chcete být pravidelně informováni o dění na festivalu Divadlo?

Přihlašte se k odběru našeho zpravodaje

© Festival Divadlo 2017
Facebook
RSS