->cs

NOVINKY

Víkend s 13 představeními. Hlavní část zakončí postmoderní Hamlet

Hlavní část v neděli večer zakončí pozoruhodná inscenace Shakespearova Hamleta z krakovského Starého divadla v režii předního polského režiséra generace třicátníků, Krzysztofa Garbaczewského.

Dále se o víkendu představí například Dejvické divadlo, Naivní divadlo z Liberce, Divadlo Na zábradlí, Komorní scéna Aréna, studenti DAMU, diváci budou moci zažít i netradiční venkovní experimentální zvukovou performance o životě v paneláku nebo zajít na koncert, představení pro děti nebo zajímavé divadelní projekty, které přiváží do Plzně z. s. Johan.

Sobotní program začne už v 10 hodin v Muzeu loutek na náměstí Republiky, kde bude po celý den až do 19 hodin k vidění 10 minutová loutkohra pro jednoho diváka z dílny Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU s názvem μSPUTNIK [mikrosputnik] o dobrodružství, které ve vesmíru zažívá první umělá družice planety Země.

Domovské Divadlo J. K. Tyla uvede v 11:30 hodin proslulý titul Georga Büchnera Vojcek v režii dvojice SKUTR.

Od 14 hodin se v DEPO2015 odehraje Rituální vražda Gorge Mastromase. Pachateli budou studenti herectví katedry činoherního divadla pod vedením pedagogů DAMU. Absolventská inscenace čerpá z díla britského dramatika Dennise Kellyho, výraznou složkou inscenace je také původní hudba skladatele Jakuba Borovanského v živém provedení studentů pražské konzervatoře. Inscenace získala cenu Marka Ravenhilla za nejlepší českou divadelní inscenaci nového dramatického textu.

Slovenská režisérka, autorka, performerka a herečka Sláva Daubnerová ve své nejnovější sólové performanci Solo lamentosoDivadle Alfa od 17:30 hodin vylíčí příběh ženy zdánlivě hodný zapomnění, která bojuje proti štěkotu sousedčina psa poslechem hudby.

19 hodin vzbudí Meet FactoryMoving Station rozruch se svým představením Hoří. Skvostně vystavěný psychologický thriller s detektivními prvky podává sugestivní zprávu o člověku, pro kterého byla kdysi hudba vším.

Oblíbené Dejvické divadlo ovládne v 19:30 scénu Velkého divadla se Shakespearovou Zimní pohádkou. Pro repertoár Dejvického divadla neobvyklá volba je sladěna pověstnou hereckou souhrou, která dává vyniknout komediálním i ztišeným pasážím této tragikomedie, civilnímu herectví, tesknou poetičností scény i uměním rozehrát groteskní situace.

Paralelně se na Malé scéně Nového divadla ukáže Mojmír II. aneb Soumrak říše. Tradiční host festivalu, Slovenské národní divadlo, přiveze do Plzně další z inscenací Rastislava Balleka, fascinovaného zapadlými texty slovenské literatury, pozapomenutými dějinnými momenty a kontroverzními postavami národní minulosti. Inscenace byla vyznamenána pěti Doskami za sezonu 2014/2015.

Sobotu završí opakování pátečních inscenací CataplaceDEPO2015 a Zářícího města u paneláku ve Skupově ulici. Jako hudbu před spaním nabídne Zach´s Pub koncert kytaristy Jana Stehlíka, vystupujícího pod jménem St. Johnny.

UPOZORŇUJEME

Udělejte si čas na DIVADLO!
07.05.2018

Těšíme se na Vás!


12. - 20. září 2018

Zahraniční představení s titulky
13.09.2017

Všechna zahraniční představení budou uváděna s českými titulky.

Představení a koncerty zdarma
07.09.2017

V prostoru U branky vás zveme na zdarma přístupné koncerty (Příhody kluka Bombarďáka, Jiří Jiráň & Botafogo, Green Smatroll) a dvě italská open-air představení pro rodiny s dětmi. Více zde

VIDEO

NEWSLETTER

Chcete být pravidelně informováni o dění na festivalu Divadlo?

Přihlašte se k odběru našeho zpravodaje

© Festival Divadlo 2017
Facebook
RSS